Od titule „tigrica“ ostala samo teorija

- -
0

zrk radnicki naisa

Posle poraza na startu plej-ofa, protiv niške Naise, rukomatešice Radničkog nisu bile uspešne ni na gostovanju Železničaru iz Inđije – 21:21, čime su odbranu titule svele u domen teorije.

Ostali učesnici doigravanja su prilično lako izlazili na kraj sa Železničarem, koji je samo protiv Kragujevčanki osvajao bodove za plej-of tabelu, s obzirom na to da je i u regularnom delu dva puta duel ovih ekipa završen nerešenim ishodom.

Domaće su tokom većeg dela prvog poluvremena održavale tri do četiri gola prednosti, ali su „tigrice“ pred odlazak na odmor minimalizovale zaostatak, a zatim su one bile te koje su držale vođstvo od dva pogotka, sve do samog finiša.

Međutim, kada je bilo najvažnije, ostale su bez gola punih sedam minuta, što su Inđijke znale da iskoriste i serijom 3:0 preokrenu u pretposlednjem minutu (21:20). Ipak, da Kragujevčanke ne odu kući praznih ruku pobrinula se zatim Ksenija Petrović, postavivši konačan rezultat.

Najefikasnija u redovima Radničkog bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, koliko je postigla i Jelena Bursać na drugoj strani. Jedna od najzaslužnijih što Radnički nije pretrpeo poraz bila je Jovana Risović, koja je odbranila 16 šuteva.

„Tigrice“ sada za vodećim Izvorom zaostaju šest bodova, pa bi trebalo da se desi veliko čudo da dođu do titule.

Železničar – Radnički  21:21 (11:10)

SC „Inđija“. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić. Sedmerci: Železničar  3(1),  Radnički 3(2). Isključenja: Železničar 10, Radnički 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Žak, Žigić 3, Stojsavljević, Krstić, Cvijić, Đurović 3, Bursać 6, Pavlović, Ležaja (9 odbrana), T. Kostić, Stamenić 1, J. Kostić 1, Bojić, Anjol, Miličić 5, Bakša 2.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 3, Prijović 1, Tanić 3, S. Radosavljević 6, Radović 3,  Stajković, Simić, Lukić, Risović (16 odbrana), Dukić 2,Tatar, Kulić, Todorović 3.