Novi poraz Smeča 5

- -
0

smec 5 (2)U poslednjem meču 11. kola Viner štediše Superlige, odbojkašice Smeča 5 pretrpele su poraz od Jedinstva u Staroj Pazovi, maksimalnim rezultatom, posle 69 minuta igre.

Jedinstvo se tako revanširalo „smečerkama“ za poraz iz prvog dela sezone, koji je ujedno i jedini koji su Kragujevčanke uspele da dobiju.

Sva tri seta domaće su prilično lako rešile u svoju korist (25:20, 25:18, 25:20), pa su tako servirale hladnu osvetu.

U pobedničkom timu Dubravka Đurić je upisala 19 poena, a Marija Jovanović 11. Na drugoj strani, Sara Vojnić-Purčar bila je najefikasnija sa 14, a Aleksandra Banović dodala je 10 poena.

Smeč 5 je ostao prikovan za dno tabele, sa samo četiri osvojena boda. Ostaje nada da će u novoj godini uspeti da izbori opstanak, a narednu utakmicu igra drugog vikenda januara (11/12.), protiv drugoplasirane Crvene zvezde na svom terenu.

Jedinstvo (Stara Pazova) – Smeč 5 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

Hala sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 150. Sudije: Petrović i Popović. Trajanje meča: 69 minuta.

JEDINSTVO: Stanarević, Brković 5, Mihajlović, Jakić 1, Marković 5, Jovanović 11, Đukanović (libero), Jurišić, Martinović 7, Đurić 19, Stanojević, Sakradžija 6. Trener: Jovo Caković.

SMEČ 5: Vasojević 6, Pavlović 1, Brđović 1, Bojanić (libero), Šviković 2, Glavčić, Banović 10, Vojnić-Purčar 14, Kaličanin 3. Trener: Vladan Avramović.