Novi poraz Radničkog, opstanak sve dalje

- -
1

fk radnicki nis pavlovic zđU direktnom duelu za postanak, u meču 24. kola Superlige, fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju ekipi Donjeg Srema, u Novom Sadu, rezultatom 2:0.

Domaći su pripretili već u trećem minutu, kada je Zec bio u povoljnoj poziciji, ali je odbrana Radničkog intervenisala u poslednjem trenutku.

Na drugoj strani, šest minuta kasnije, Kragujevčani su imali jedinu pravu priliku na utakmici, ali je Beljićev udarac na kraju izblokiran.

Idealnu priliku nije iskoristio Ognjan Damnjanović, u 40. minutu, kada je šutirao tik pored stative, ali su u nastavku susreta Pećinčani stigli do vrlo važnih bodova.

Naime, posle asistencije Đure Zeca, Zoran Janković je sa ivice peterca „zakucao“ loptu pod prečku, u 52. minutu, a samo 12 minuta kasnije, Damnjanović se iskupio za prethodni promašaj, na sličan način kao i Janković, ali na asistenciju Miloša Josimova.

Izabranici Dejana Đurđevića su se probudili u finišu, ali to je bilo nedovoljno da se stvori ozbiljnija prilika.

U preostalih šest kola Kragujevčani nemaju nimalo lak raspored, jer će na „Čika Dači“ dočekati tri tima iz top četiri ovogodišnje Superlige – Jagodinu, Partizan i Vojvodinu, a gostuju OFK Beogradu i timovima koji su slavili u Kragujevcu – užičkoj Slobodi i Javoru iz Ivanjice.

Donji Srem – Radnički 2:0 (0:0)

NOVI SAD – Stadion: Karađorđe. Sudija: Dragan Krstić. Žuti kartoni: Bukorac, Zec (Donji Srem), Milošković, Petrović, Fejsa, Đuričković (Radnički 1923). Strelci: Janković u 52. i Damnjanović u 64. minutu.

DONJI SREM: Belić, Terzić, Prljević, Vukobrat, Josimov, Zec, Čordašić, Bukorac, Janković (od 90. Milutinović), Krunić (od 81. Škorić), Damnjanović (od 86. Lakić-Pešić).

RADNIČKI: Čančarević, Pavlović, Bubanja, Rosić, Rosić, Beljić (od 63. Milovanović), Nedović (od 63. Đuričković), Petronijević, Petrović, Milošković (od 79. Mirić), Spalević.