Novi kiks rukometaša Radničkog

- -
0

U derbiju jesenjeg dela sezone Super B lige, rukometaši Radničkog poraženi su na gostovanju u Kuršumliji rezultatom 36:35 (16:15). Drugi uzastopni poraz na gostovanjima koštao je Kragujevčane čelne pozicije, pa sada upravo iz rivala od kojih su izgubili, Kuršumlije i Hajduk Veljka, zauzimaju treće mesto.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i stekli dva gola prednosti u četvrtom minutu (4:2), posle čega je usledila rezultatska klackalica koja je u 17. minutu prevagnula na stranu domaćih – 13:9. Gosti su potom zaigrali znatno agresivnije u odbrani i pred odmor prišli samo na gol zaostatka – 16:15.

U nastavku susreta došli su čak i do izjednačenja od 20:20 u 34. minutu, međutim, domaći su dodali gas i u 46. minutu stekli kapitalnih pet golova prednosti (29:24). Potom se prednost Kuršumlije konstantno kretala oko 3-4 gola, sve do samog kraja kada su smanjili na samo gol minusa (35:34), ali nadu im je raspršio veoma raspoloženi Milutinović pogotkom sa linije od 7 metara. Utešnim golom u poslednjim trenucima utakmice, Radnički je poražen minimalnim rezultatom 36:35.

U redovima domaćina najefikasniji su bili igrač utakmice Dušan Ilić sa 11 i Nemanja Milutinović sa 9 pogodaka. Kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili su Mihajlo Knežević sa 8 i Veselin Stevanović sa 6 golova.

Kuršumlija –Radnički  36:35 (16:15)

Kuršumlija – Hala “Kuršumlija”. Gledalaca: 200. Sudije: Darko Grubački, Dušan Vojvodić. Sedmerci: Kuršumlija 3(3), Radnički 6 (6). Isključenja: Kuršumlija 16 min, Radnički  12 min.

KURŠUMLIJA: Pavlović, Milutinović 9, Ilić 11, Anasijević 6, Mitić 2, Petrović 1, Milenković 1, Paljković 1, Pendić, Jovanović, Petrović, Milenković 4.

Radnički: Bogićević (5 odbrana), Stošić, Ristić 1, V. Stevanović 6, Mutavdžić 4, Lekić (3 odbrane), Dobrosavljević 2, Medić 5, Knežević 8, M. Stevanović , Radenović 2, Stanojev 5, Krkotić, Bogdanović 2, Jovanović (6 odbrana), Janićijević .

U narednom, osmom kolu Super B rukometne lige, Radnički će u Kragujevcu ugostiti ekipu Bele Palanke.