Novajlija slavio u „Jezeru“

- -
0

Odbojkaši Radničkog poraženi su na svom terenu od novajlije u ligi, Đerdapa iz Kladova, rezultatom 3:1, u drugom kolu Vinerštediše Superlige.

Malo je nedostajalo da Đerdap upiše maksimalnu pobedu, jer je pri vođstvu od 2:0 u setovima imao i prednost u poenima 20:18, ali su domaći uspeli da preokrenu i stignu do utešnog seta.

U želji da stignu do celog plena, gosti su zaigrali još jače u četvrtom setu, pa su na kraju sasvim zasluženo stigli do senzacionalnog trjijumfa.

Najzaslužnij za pobedu ekipe iz Kladova bio je četrdesetogodišnji korektor Dragan Svetozarević sa 19 poena, koliko je postigao i Stefan Basta, dok je Petar Krsmanović dodao 17. Kod Radničkog je zakazao korektor Vladimir Čedić (10 poena), a za njega Dejan Matić nije imao adekvatnu zamenu. Najefikasniji bio je Ivan Perović (16), a Radiša Stevanović upisao je 13 poena..

Radnički – Đerdap 1:3 (17:25, 22:25, 26:24, 22:25)

Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 300. Sudije: Tomislav Popović (Kraljevo) i Anđelko Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 102 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 8, Jovanović, Radović 10, Protić (libero), Perović 16, Vulović, R. Stevanović 13, M. Ilić 1, Ivović 2, Čedić 10, Blagojević, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.

ĐERDAP: Škundrić (libero), Adamović 3, Ivković 6, Basta 19, Đ. Ilić, Mirosavljević 9, Krsmanović 17, Dautović, Tomić, Juhas, Svetozarević 19, Antić. Trener: Milan Tošić.