Nova pobeda Srbije, „studenti“ ponovo sjajni

- -
0

Futsal reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu, ovoga puta protiv selekcije Kuvajata, rezultatom 7:2, a ponovo su sjajni bili igrači Ekonomca.

Zahvaljujući bravuroznim odbranama Miodraga Aksentijevića mreža „orlova“ ostala je netaknuta u uvodnim minutima meča, kada su Kuvajćani imali inicijativu. Mladen Kocić posle sjajnih driblinga u sedmom minutu donosi vođstvo svom timu, a 11 minuta kasnije isti igrač majstorskim udarcem udvostruuje prednost.

Pred odlazak na odmor u strelce se upisao i dojučerašnji „student“, a sada igrač Bečeja, Vladimir Lazić, koji je potom postigao i četvrti gol za Srbiju, u 25. minutu. U međuvremenu je Al Farsi postigao prvi gol za Kuvajt, a Rajčević u 28. i Bojović u 32. minutu otklanjaju sve dileme oko pobednika (6:1).

Al Farsi je smanjio zaostatak u 37. minutu, a da „orlovi“ prelete Kuvajt sa pet golova razlike postarao se kapiten Bojan Pavićević, dva minuta kasnije.

U meču koji će najverovatnije odlučiti ko će sa prve pozicije među 16 najboljih timova, u petak se sastaju Srbija i Češka.