Nova pobeda Radničkog i novi poraz Šumadije

- -
0

fk-radnicki-polet-darko-spalevic

U devetom kolu Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Radničkog 1923 ostvarili su novu pobedu, protiv Poleta iz Ljubića, na svom terenu – 1:0, dok je Šumadija istim rezultatom poražena od Jošanice, na Bubnju.

Jedini pogodak za „crvene“ postigao je iskusni Darko Spalević, u trećem minutu, kada je iz neposredne blizine lako matirao protivničkog golmana. Domaćin je bio znatno konkretniji, stvarao prilike, ali do kraja susreta promene rezultata nije bilo.

Ovim trijumfom Radnički je zadžrao lidersku poziciju, a sada su mu najbliži rival Šapine, koje su preuzele drugu poziciju Budućnost Krušiku, pobedom u direktnom okršaju – 2:1.

Sa druge strane, Šumadija je ostala prikovana za dno tabele, nakon poraza od Jošanice, koja je posle šest remija i dva poraza upisala i prvi trijumf. Strelac je bio Mehmed Avdić u 50. minutu.

U narednom kolu Radnički gostuje Mihajlovcu 1934, a Šumadija Karađorđu iz Topole.