Nišlije odnele bodove sa „Čika Dače“

- -
0

fk radnicki nisU susretu dva imenjaka fudbaleri kragujevačkog Radničkog poraženi su od niškog, rezultatom 1:0. Gosti su tokom većeg dela susreta bili bolji rival, dok su Kragujevčani igrali bez ideje, pa su bodovi sasvim zasluženo otišli u Niš.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Petar Đuričković, u 10. minutu, kada je šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane, a lopta otišla tik pored leve stative Kesićevog gola.

Osam minuta kasnije i gosti su prvi put pripretili. Ljubnković je dobro šutirao sa 20 metara, ali je Čančarević bio na mestu. Samo dva minuta kasnije u šansi se našao Škuletić, ali nije najbolje zahvatio loptu, koja je otišla u gol-aut.

Napadač gostiju pokušao je i u 26. minutu, ali je to bilo nedovoljno dobro da se ugrozi golman Kragujevčana.

Inicijativa Nišlija konačno se isplatila u 33. minutu, kada je Ljubinković odlično uposlio Škuletića, a ovaj umakao Otaševiću i rutinski poslao loptu iza nemoćnog Čančarevića.

Zadovoljni stečenim vođstvom gosti su se malo povukli, pa su pet minuta kasnije Kragujevčani imali još jednu dobru šansu. Naime, Fejsa je prošao po levoj strani i pronašao Svojića u petercu, a ovaj iz okreta šutirao preko gola.

Drugo poluvreme startovalo je po velikom pljusku, posle kojeg je Radnički zaigrao dosta ofanzivnije. U 48. minutu Ivan Petović je dobro centrirao ka Milovanoviću, ali je golman Kesić odneo i njega i loptu, a sudija Vukadinović pokazao da se igra nastavi.

U 57. minutu Milovanović je pokušao da skrene u gol udarac Miloškovića, ali je lopta otišla pored gola. Tri minuta kasnije šut je oprobao i Svojić, ali je Kesić bio na visini zadatka.

Posle gotovo pola sata nezanimljive fudbalske predstave gosti su mogli i da udvostruče prednost u 85. minutu. Nakon greške Fejse, Škuletić je odlično uposlio Jovanovića, ispred kojeg je Čančarević sjajno intervenisao, a u nastavku akcije Ljubinković je šutirao glavom pored gola.

Na ovoj utakmici navijači su prikupljali novac za operaciju malog Janka Stefanovića, a sakupljeno je ukupno 83636 dinara. Solidarnost su pokazali i gostujući navijači, popularne „meraklije“, koji su prikupili nekoliko hiljada dinara.

Radnički 1923 – Radnički (N) 0:1 (0:1)

KRAGUJEVACStadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 3.000. Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd). Strelac: Škuletić u 33. minutu. Žuti kartoni: Đuričković (Radnički 1923), Ljubinković (Radnički).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović (od 66. Varjačić), Fejsa, Tintor, Otašević, I. Petrović, Svojić, S. Petrović (od 46. Milošković), Đuričković (od 70. Simović), Beljić, Milovanović.

RADNIČKI (N): Kesić, Stamenković, Dragićević, Živković, M. Petrović, Kolarević, Pejčić (od 75. Lukić), Ljubinković, Jovanović (od 86. Mitrović), Stefanović, Škuletić.