Mega ponovo bolja od Radničkog

- -
0

kk radnicki sinovec partizan mmKošarkaši Radničkog doživeli su drugi poraz od Mega Vizure u ovogodišnjoj Superligi, ovoga puta rezultatom 87:85 i tako dodatno otežali borbu za izlazak na „Jadran“ naredne sezone.

Posle egal borbe na startu utakmice, domaći, predvođeni fantastičnim Novicom Veličkovićem, koji je meč završio sa 37 poena, došli su na „plus osam“ u finišu prve deonice – 22:14. Vođstvo domaćih nastavilo je da raste i po povratku sa mini predaha, do maksimalnih 17 poena, u 17. minutu – 40:23. Ipak, izabranici Miroslava serijom 11:2 uspeli su da smanje zaostatak do poluvremena (42:34).

Trojkom Miloša Borisova u 27. minutu gosti su prišli na samo „minus jedan“ – 54:53, ali je na drugoj strani odmah stigao odgovor Avramovića. Sa šest vezanih poena Veličković je u finišu treće četvrtine ponovo doveo svoj tim do osam poena „viška“ (63:55), ali su Kragujevčani u 37. minutu izjednačili posle duže vremena – 74:74. Međutim, puleni Dejana Milojevića nisu dozvoljavali preokret, pa su u poslednji minut ušli sa vođstvom od šest poena – 83:77.

Posle trojki Borisova i Sinoveca, gosti su ponovo prišli na poen zaostatka (86:85), ali je posle faula kapitena Radničkog nad Micićem ostalo dovoljno vremena tek da se izvedu slobodna bacanja.

Odlično raspoloženi Veličković, pored 37 poena, imao je i osam skokova, za indeks 43. Donekle su ga pratili samo Vasilije Micić (11 poena, osam asistencija, indeks 16) i Boban Marjanović (11 poena, osam skokova, indeks 15).

U poraženom timu najefikasniji bio je Stefan Sinovec sa 27 poena (sedam skokova, indeks 28),Teriko Vajt je upisao 19 (indeks 17), Miloš Borisov 17 (indeks 17), a Uroš Nikolić 14 (indeks 16).

Mega Vizura – Radnički 87:85 (22:15, 20:19, 24:26, 21:25)

Dvorana: „Vizura sport”. Gledalaca: 700. Sudije: Juras, Obrknežević, Pecelj.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 6, Dangubić 5, Drča 7, Avramović 5, Micić 11, Veličković 37, Ćakić 5, Bojić, Jokić, Marjanović 11.

RADNIČKI: Miljenović 2, Sinovec 27, Ćapin 4, Jović, Birčević 2, Borisov 17, Dimić, Nikolić 14, Krstović, Mijatović, Vajt 19, Vuksanović.