Mega iznenadila košarkaše Radničkog

- -
0

kk radnicki partican capin mmPosle tesne pobede u Valjevu, košarkaši Radničkog priredili su svojim navijačima neprijatno iznenađenje, porazom na premijeri ovogodišnje Superlige u Kragujevcu, od Mega Vizure, rezultatom 77:69.

Porazu je u najvećoj meri kumovao bivši igrač Radničkog, Boban Marjanović, koji je meč završio sa 29 poena i 15 skokova (indeks 38).

Kragujevčani su na samom startu stekli sedam poena prednosti, ali su gosti, posle dve serije od 9:0, krajem prve i početkom druge četvrtine, u potpunosti preokrenuli tok utakmice u svoju korist – 35:26. Gosti su na poluvremenu imali „plus šest“ (40:34), a trojkom uz zvuk sirene pred kraj treće četvrtine, uvećali su prednost za tri poena – 63:54.

U poslednjoj četvrtini Mega je sigurno držala konce igre u svojim rukama, a izabranici Miroslava Nikolića uspeli su samo da priđu na „minus pet“, ali nije bilo dovoljno vremena da se napravi nešto više.

Pored Marjanovića, veliki doprinos pobedi Beograđana dao je Vasilije Miić, sa 19 poena (indeks 16), dok je na drugoj strani Uroš Nikolić ubacio 17, Teriko Vajt 16, Aleksandar Ćapin 10, a Stefan Birčević devet poena, uz 11 skokova.

Radnički – Mega Vizura 69:77 (24:22, 10:18, 20:23, 15:14)

Dvorana: Jezero. Sudije: Nešković, Obrknežević, Pecelj. Gledalaca: 2.000.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 4, Ćapin 10, Jović 2, Marković 2, Birčević 9, Borisov 7, Nikolić 17, Krstović, Mijatović 2, Vajt 16, Vuksanović.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 3, Dangubić 3, Drča 7, Avramović 1, Micić 19, Luković, Tijanić, Čakić 11, Bojić 4, Marjanović 29.