Medalje za plivače Radničkog i Foke

- -
0

pk radnickiTakmičari Radničkog i Plivačkog kluba Foka učestvovali su u subotu na dva takmičenja i osvojili 13 medalja.

Plivači Radničkog bili su učesnici tradicionalnog „Petnica kupa“, održanom u Petnici kod Valjeva, gde su osvojili devet medalja – dva zlata, tri srebra i četiri bronze:
Miloš Karić, zlato na 50m kraul i bronza na 100 m kraul,
Ema Jakovljević, zlato na 50 kraul i srebro na 50 m delfin stilom,
Ilija Stevanović, srebro na 50 kraul i bronza na 50 m delfin,
Mia Jovanović, srebro na 50 kraul,
Ivona Biočanin, bronza na 100 leđno i bronza na 100 m delfin.

Takmičilo se 384 plivača iz 17 timova, a Radnički je zauzeo sedmo mesto po broju osvojenih medalja.

pk fokaPlivački klub Foka nastupao je na „Karnevalu Pančevo“ i osvojio četiri medalje, u konkurenciji 193 plivača. Među 18 klubova Foka je tako zauzela 14. mesto, a medalje su osvojili

Dimitrije Petrušić, srebro na 100 delfin,
Luka Nikolić, srebro na 50 prsno,
Aleksa Đorđević, bronza na 50 leđno,
Mina Živković bronza na 50 delfin.

Posebno su se istakli Petrušić i Nikolić koji su u ukupnom plasmanu, zbirom bodova u dve trke, zauzeli četvrta mesta u svojim uzrasnim kategorijama.