LŠ: Veliki preokret Ekonomca protiv šampiona Italije

- -
0

Na startu elitne runde Lige šampiona, Ekonomac je upisao veliku pobedu posle preokreta, protiv šampiona Italije, Peskare, domaćina turnira, rezultatom 5:3 (1:2), iako je u dva navrata zaostajao dva gola.

Kragujevčani su bolje otvorili meč, stvarali šanse, ali je veoma raspoložen bio golman Italijana Lorenco Pjetranđelo. Na drugoj strani, gosti su iskoristili prvu pravu priliku u osmom minutu, kada je Kristijan Boruto ostao sam posle kornera Erkolesija i sa par metara lako smestio loptu u mrežu (1:0). Domaćin je zatim mogao i da uveća prednost, ali je stativa u dva navrata bila saveznik igrača Ekonomca. Ipak, tri i po minuta pre odlaska na odmor uspeli su da udvostruče vođstvo, posle kontranapada koji je rutinski završio Boruto (2:0).

U tim trenucima Kragujevčani su zaigrali sa kapitenom Rnićem kao golmanom-igračem i upravo je on smanjio zaostatak, pogotkom praktično iz mrtvog ugla, na ulasku u pretposlednji minut prvog poluvremena – 2:1. Imao je zatim Rnić još jednu izglednu priliku, ali je šutirao preko gola, a promena nije bilo ni posle najbolje šanse, u samom finišu, kada je najpre Igor iz neposredne blizine pogodio stativu, a Simijev udarac iz odbitka Pjetranđelo zaustavio krajnjim naporom.

I u drugom poluvremenu Boruto je zadavao dosta problema „studentima“. Već u 16. sekundi umakao je čuvarima, posle čega je pogodak sprečio Momčilović, ali se lopta odbila do Sada koji je šalje u nebranjenu mrežu – 3:1. Samo desetak sekundi kasnije Boruto je pogodio i prečku.

Zaigrao je Ekonomac ponovo sa golmanom-igračem i posle nekoliko propuštenih prilika, to mu se konačno isplatilo u 31. minutu kada je Simi razornim udarcem sa distance smanjio zaostatak, a samo tri minuta kasnije Borisov je izjednačio – 3:3.

Propustio je zatim Pršić odličnu priliku za izjednačenje, posle asistencije Rajčevića, ali je ovaj tandem već u sledećem napadu, u 36. minutu, u zamenjenim ulogama bio uspešan. Naime, Pršić je povukao loptu po levoj strani, prošao između dva igrača i proigrao Rajčevića koji donosi veliku radost gostima – 4:3. U želji da sačuva posed lopte, trener Predrag Rajić je i dalje forsirao popularnog džokera, a ispostavilo se da mu je takva postavka overila pobedu u 38. minutu, kada je Rajčević dugom loptom pronašao Simija, a ovaj glavom prosledio pored istrčalog Pjetranđela ka Igoru, kome nije bilo teško da sa par metara zatrese nebranjenu mrežu.

Sutra od 17.30 časova „studenti“ igraju odlučujući meč, protiv Barselone, koja je na startu deklasirala holandski Knopunt, rezultatom 6:0.