LŠ: Ekonomac do pobede četiri sekunde pre kraja!

- -
0

Fudbaleri Ekonomca došli su do pobede na startu mejn runde Lige šampiona, koja se održava u hali „Jezero“, protiv letonske ekipe Nikars iz Rige, rezultatom 2:1, pogotkom Brazilca Simija četiri sekunde pre kraja meča.

Viđena je izuzetno tvrda utakmica, pogotovo u prvom poluvremenu, koje je uz tek nekoliko propuštenih prilika na obe strane završeno bez golova.

Posle nešto manje od dva minuta u nastavku susreta Kragujevčani su došli do vođstva, preciznim udarcem Brazilca Talesa sa distance, posle povratne lopte sunarodnika Igora iz kornera. Međutim, radost domaćih nije dugo trajala, pošto je Rodrigo iskoristio uspavanost u protivničkoj odbrani i rutinski postigao gol nakon kornera, iz kaznenog prostora, u 26. minutu.

Usledila je totalna ofanziva „studenata“, koji su posle niza neiskorišćenih šansi zasluženo došli do celog plena u šokantnom finišu, pošto je Simi postigao pogodak posle kornera, gotovo na isti način kao Tales nešto ranije.

U drugom meču iznenađenja nije bilo, pa je lisabonski Sporting lako savladao ekipu Harkova iz Ukrajine.

Sutra od 20.30 časova Ekonomac će se sastati upravo sa ukrajinskim šampionom, dok će Sporting i Nikars snakge odmeriti od 18 sati.