Lider prejak za rukometaše Radničkog

- -
0

rk radnicki bosicU pretposlednjem kolu Merkur osiguranje Superlige Srbije rukometaši Radničkog pretrpeli su očekivani poraz na gostovanju lideru na tabeli, novosadskoj Vojvodini – 31:25 (14:13).

Gosti su u vođstvu bili samo tokom prvih nekoliko minuta susreta, posle čega su Vojvođani preuzeli konce igre u svoje ruke. Domaći su u potpunosti uspeli da se „odlepe“ serijom 4:0 početkom drugog poluvremena (18:13), posle čega su sigurno čuvali prednost sve do kraja.

Sa po sedam pogodaka, najefikasniji akteri susreta bili su Barišić u pobedničkom timu i Bosić na drugoj strani.

Kragujevčani su još ranije obezbedili opstanak u eliti, dok je Novosađanima ova pobeda bila neophodna u borbi za šampionsku titulu, pa ih od trona deli samo trijumf protiv niškog Železničara 1949, u meču poslednjeg kola.

U poslednjem ovosezonskom susretu Radnički dočekuje ekipu Zaječara.