Ksenija prva kragujevačka šampionka Srbije, Silađi najbolji

- -
2

caba siladji ksenija jovanovicPlivači kragujevačkih klubova osvojili su šest medalja na Otvorenom prvenstvu Srbije, održanom proteklog vikenda u Beogradu, u konkurenciji 383 plivača iz 44 kluba.

Za Plivački klub Akademija Milorad Čavić, u seniorskoj konkurenciji, Čaba Silađi osvojio je dve zlatne medalje, na 50 i 100 metara prsno, dok je Dimitriju Mladenoviću pripalo srebro na 200 mešovito.

Čabin rezultat na 100 prsno (1:01,53) vredeo je 857 bodova i bio je najbolje ostvarenje Prvenstva.

Nakon što je iznedrio prva dva šampiona Srbije iz Kragujevca (Lazara Karića i Iliju Stevanovića), Radnički je na ovom takmičenju dao i prvu šampionku – omladinku Kseniju Jovanović, koja je bila najbolja u disciplini 50 metara delfin. To što se takmičila sa godinu dana starijim plivačicama Kseniji nije zasmetalo da se okiti i bronzom na duplo dužoj deonici, a treće mesto osvojio je i Lazar Karić, na 400 mešovito.

Od kragujevačkih klubova učestvovao je i Pirat, ali nije uspeo da se domogne pobedničkog postolja.