Kraj sezone za košarkaše Radničkog, Partizan u finalu

- -
0

kk radnicki bircevicKošarkaši Radničkog završili su sezonu, pošto su i u drugoj polufinalnoj utakmici plej-ofa Superlige Srbije poraženi od beogradskog Partizana, ovoga puta na svom parketu – 86:75.

Tokom prvog utakmica timovi su napadali stihijski, pa su se često smenjivali u vođstvu koje je na obe strane išlo maksimalno do „plus šest“.

U pretposlednji minut prvog poluvremena ušlo se sa egalom (44:44), ali je onda Bertans pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje, posle koje su gosti na odmor otišli sa vođstvom 48:45.

To kao da je dalo krila „crno-belima“ koji su, predvođeni Milenkom Tepićem, napravili seriju 8:0 i prvi put došli do dvocifrene prednosti (56:45). Međutim, odmah je usledio odgovor na drugoj strani, gde su Brkić i Mlađan trojkama prepolovili zaostatak.

Raspoloženi Beograđani su iz dobre odbrane ubrzo ponovo došli do dvocifrenog viška, a izabranici Miroslava Nikolića nisu uspeli ozbiljnije da ugroze tu prednost do samog kraja.

Radnički – Partizan 75:86 (22:23, 23:25, 9:19, 21:19)

Dvorana: Jezero. Gledalaca: 3100. Sudije: Vojinović, Jevtović i Mažić.

RADNIČKI: Janković 2, Stevanović, Mlađan 6, Kalinić 14, Katnić 3, Birčević 17, Balmazović, Brkić 13, Jevtović 6, Marinović 9, Dimić 5.

PARTIZAN NIS: Tepić 16, Lovernj 14, Pavlović 19, Dalo, Milutinov 4, Bogdanović 7, Gagić 6, Musli 6, Andrić, Bezbradica, Bertans 14, Šalić.