Kragujevčanke počistile Beograđanke sa terena

- -
0

odbojkasiceU 18. kolu Prve lige Srbije, sva tri kragujevačka predstavnika bila su bolja od timova iz Beograda.

Smeč 5 je maksimalnim rezultatom savladao beogradski Radnički, po setovima 25:14, 25:11, 25:22. „Smečerke“ su tako zadržale lidersku pozicijiu i sedam bodova prednosti, ali i utakmicu više, u odnosu na drugoplasirani kragujevački Radnički, koji je počistio sa terena ekipu Obilića – 3:0 (25:16, 25:13, 25:16).

Odbojkašice Kraguja su na terenu morale da ostanu četiri seta, jer su se posle lakog vođstva od 2:0 (25:16, 25:12) opustile i dozvolile Poštaru da osvoji treći set – 25:22. Ipak, u četvrtom su se postarale da sva tri boda ostanu u Kragujevcu (25:20) i sa nova tri boda (3:1) zadržale treće mesto i dva boda zaostatka za Radničkim.

U narednom kolu Smeč 5 gostuje Poštaru, Radnički dočekuje Crnokosu, a Kraguj ide na noge Futogu.