Kragujevčanke – Beograđanke 3:0

- -
0

Sva tri kragujevačka predstavnika u Prvoj ligi Srbije za odbojkašice ostvarila su pobede protiv beogradskih timova, u sedmom kolu.

Odbojkašice Smeča 5 upisale su sedmu pobedu na „Crvenom krstu“, protiv beogradskog Radničkog – 3:1, i tako zadržale prvo mesto.

Kragujevčanke su ekspresno osvojile prvi set (25:10), ali je potom došlo do opuštanja i domaće stižu do izjednačenja – 25:20. To kao da je razljutilo „smečerke“ koje su naredni set dobile još ubedljivije – 25:8, a nakon toga se pobrinule da ceo plen ponesu u Kragujevac – 25:20.

Istim rezultatom Kraguj je u Beogradu slavio protiv Poštara, ali je kretanje rezultata bilo drugačije.  Domaće su posle velike borbe osvojile prvi set – 25:22, ali su potom Kragujevčanke prilično lako osvojile naredna tri (25:9, 25:14 i 25:19) i zadržale treće mesto.

Posao je najlakše odradio Radnički, koji je maksimalnim rezultatom počistio sa terena poslednjeplasiranu ekipu Obilića. Razlika u kvalitetu bila je evidentna od samog starta, a o nadmoći odbojkašica Radničkog dovoljno govori rezultat kojim su osvojile prvi set – 25:4. U naredna dva seta pružena je šansa svim igračicama, pa je i razlika bila manja (25:11, 25:20), ali i više nego dovoljna da se uknjiže nova tri boda.

U narednom kolu na programu je derbi drugoplasirane Crnokose i četvrtoplasiranog Radničkog u Kosjeriću, Smeč 5 dočekuje ekipu Poštara, a Kraguj tim Futoga.