Kragujevčani uspešni u Zimskoj ligi

- -
0

pk radnickiU drugom kolu Zimske lige Plivačkog saveza centralne Srbije, održanom u Končarevu kod Jagodine, plivači Radničkog zauzeli su treće mesto sa 12 zlatnih medalja, Pirat je bio osmi sa tri, a PK Foka deseta sa dve.

Radnički je osvoji i najviše medalja od svih kragujevačkih klubova – 27 (12 zlatnih, 10 srebrnih, pet bronzanih):
Lazar Karić zlato na 100 leđno (omladinci), 100 prsno (omladinci), 200 mešovito (omladinci) i 200 mešovito (apsolutna) i stebro na 100 leđno (apsolutna);
Ksenija Jovanović zlato na 200 delfin (omladinke) i 200 delfin (apsolutna), srebro na 100 leđno (omladinke) i 100 leđno (apsolutna) i bronza na 200 mešovito (omladinke) i 200 mešovito (apsolutna);
Ilija Stevanović zlato na 800 slobodno (pioniri) i 200 delfin (pioniri) i srebro na 100 slobodno (pioniri);
Miloš Karić zlato na 200 mešovito (pioniri);
Nikola Jović zlato na 800 slobodno (omladinci) i srebro na 100 slobodno (omladinci) i 100 leđno (omladinci);
Štafeta omladinci 4×50 slobodno zlato (Nikola Petrović, Nikola Jović, Nikola Milosavljević, Lazar Karić);
Kasija Nikolić zlato na 50 leđno (pionirke);
Nikola Milosavljević srebro na 50 prsno (omladinci) i 200 mešovito (omladinci);
Sara Marković srebro na 100 slobodno (seniorke);
Štafeta omladinke 4×50 slobodno srebro (Tamara Stojković, Monika Jovanović, Milica Čanić, Ksenija Jovanović);
Nikola Petrović bronza na 100 slobodno (omladinci) i 800 slobodno (omladinci);
Štafeta mlađe pionirke 4×50 slobodno bronza (Dina Jovanović, Sara Knežević, Ema Vranić, Ema Jakovljević).

Pirati su doneli 14 medalja (3, 5, 6):
Anja Stević
zlato na 200 delfin (pionirke) i srebro na 200 mešovito (pionirke);
Anja Veljić zlato na 200 mešovito (pionirke) i bronza na 100 leđno (pionirke);
Štafeta mlađi pioniri 4×50 slobodno zlato (Miloš Belić, David Šapić, Vladimir Radivojević, Bogdan Milojević);
Jelena Belić srebro na 100 leđno (mlađe pionirke);
Štafeta apsolutna 4×50 slobodno srebro (Luka Svilkić, Oliver Popović, Filip Vučetić, David Tucaković);
Štafeta kadetkinje 4×50 slobodno srebro (Lea Nenadić, Kristina Šljivić, Jana Nešovanović, Đurđa Tošić);
Štafeta mlađe pionirke 4×50 slobodno srebro (Marta Filipović, Lenka Simić, Iva Mijailović, Ana Marković);
David Tucaković bronza na 100 slobodno (kadeti);
Aleksa Jeremić bronza na 50 prsno (mlađi pioniri);
Nikolija Popović bronza na 800 slobodno (pionirke);
Kristina Šljivić bronza na 50 prsno (kadetkinje);
Štafeta pionirke 4×50 slobodno bronza (Nikolija Popović, Anja Stević, Jelena Belić, Anja Veljić).

Plivački klub Foka uzeo je po dve zlatne i bronzane medalje:
Dimitrije Petrušić
zlato na 200 delfin (mlađi pioniri) i bronza na 200 mešovito (mlađi pioniri);
Štafeta mlađe pionirke 4×50 slobodno zlato (Martina Lukić, Tijana Petrić, Tijana Vasiljević, Mina Živković);
Tijana Vasiljević bronza na 50 prsno (mlađe pionirke).

koncarevo stafete

Nema komentara

Odgovorite