Kragujevački snouborderi održali lekcije na Prvenstvu države (FOTO)

- -
1

abc snowboardTakmičari kragujevačkog kluba ABC (Aggressive Brothers Crew) osvojili su čak 18 medalja na Prvenstvu Srbije u snowboard disciplinama big air i slopestyle, održanom za vikend na Kopaoniku, u tehničkoj organizaciji tima iz Kragujevca.

U subotu je na programu bio big air, a u konkurenciji seniora pobedio je prošlogodišnji vicešampion, Filip Filipović, dok je braniocu titule, Darku Kastratoviću, ovoga puta pripalo treće mesto.

abc snowboard (4)

Dve medalje osvojile su i seniorke ABC-a, ali se najsjajnijim odličjem okitila Senka Bajić iz Bibisa. Srebrna je bila Nina Vujnić, a Ana Bačlija bronzana.

Isti odnos osvojenih medalja bio je i u juniorskoj konkurenciji. Naime, pobedio je Janko Kolarević, a treći je bio Momčilo Dimitrijević, dok je kod juniorki druga bila Nevena Radin, a Jelena Mitrović treća.

U konkurenciji najmlađih takmičara naslovom prvaka države okitio se Matija Milenković, koji je sutradan pobedio i u slopestyle-u.

I kod seniorki je plasman u slopestyl-u bio isti, Nina Vujnić je bila srebrna, a Ana Bačlija bronzana, dok je kod seniora dupli trijumf ostvario Filip Filipović, a Kastratovića je na trećem mestu zamenio klupski drug Nedeljko Jokanović.

Duplu pobedu odneo je i Janko Kolarević kod juniora, dok je Dimitrijević napredovao za jedno mesto, pa je bio drugi.

Juniorke su ponovo osvojile dve medalje, ali su ovoga puta zamenile pozicije, pa je Jelena Mitrović bila druga, a Nevena Radin treća.

abc snowboard (2)

Big air:

seniorke
1. Senka Bajić (Bibis)
2. Nina Vujnić (ABC)
3. Ana Bačlija (ABC)

seniori
1. Filip Filipović (ABC)
2. Miljan Bošković (Kiteloop)
3. Darko Kastratović (ABC)

juniori
1. Janko Kolarević (ABC)
2. Nikola Ristić (Bibis)
3. Momčilo Dimitrijević (ABC)

juniorke
1. Jelena Ignjatov (Bibis)
2. Nevena Radin (ABC)
3. Jelena Mitrović (ABC)

deca
1. Matija Milenković (ABC)
2. Nemanja Jovanović (Kiteloop)
3. Luka Pešić (Kiteloop)

abc snowboard (3)

Slopestyle:

seniorke
1. Senka Bajić (Bibis)
2. Nina Vujnić klub (ABC)
3. Ana Bačlija klub (ABC)

seniori
1. Filip Filipović (ABC)
2. Miljan Bošković (Kiteloop)
3. Nedeljko Jokanović (ABC)

juniori
1. Janko Kolarević (ABC)
2. Momčilo Dimitrijević (ABC)
3. Nikola Ristić (Bibis)

juniorke
1. Jelena Ignjatov (Bibis)
2. Jelena Mitrović (ABC)
3. Nevena Radin (ABC)

deca
1. Matija Milenković (ABC)
2. Nemanja Jovanović (Kiteloop)
3. Luka Pešić (Kiteloop)

1 komentar

Odgovorite