Kragujevački plivači uspešni na startu Zimske lige

- -
0

plivanje koncarevoU prvom kolu Zimskog prvenstva centralne Srbije, održanom u Končarevu, kragujevački plivači osvojili su 48 medalja.

Najuspešniji bio je Radnički, koji je sa 12 zlatnih medalja zauzeo treće mesto. Pirat je bio peti sa četiri, a Plivački klub Foka deveta sa dva zlata.

Radnički je ukupno  osvojio 26 medalja (12 zlatnih, 9 srebrnih, 5 bronzanih):
Lazar Karić (omladinci), zlato na 50 slobodno, 200 leđno, 200 leđno (apsolutna) i 200 prsno, srebro na 50 slobodno (apsolutna) i bronza na 200 prsno (apsolutna);
Ksenija Jovanović (omladinke), zlato na 400 slobodno, 200 leđno, 200 leđno (apsolutna), 100 delfin i 100 delfin (apsolutna) i srebro na 400 slobodno (apsolutna);
Kasija Nikolić (pionirke)
, zlato na 50 slobodno i srebro na 200 prsno;
Štafeta 4×100 slobodno (omladinci)
(Nikola Petrović, Nikola Jović, Nikola Milosavljević i Lazar Karić) zlato;
Ilija Stevanović (pioniri), zlato na 400 slobodno, srebro na 50 slobodno i bronza na 100 delfin;
Nikola Jović (omladinci), srebro na 200 leđno i 100 delfin i bronza na 50 slobodno;
Nikola Milosavljević (omladinci), srebro na 200 prsno;
Sara Marković (seniorke), srebro na 50 slobodno i bronza na 50 slobodno (apsolutna);
Štafeta 4×100 slobodno (omladinke) (Milica Čanić, Monika Jovanović, Tamara Stojković, Ksenija Jovanović), srebro;
Nikola Petrović (omladinci), bronza na 400 slobodno.

Članovi Pirata na pobedničko postolje peli su se 17 puta (4 zlatnih, 7 srebrnih i 6 bronzanih):
David Tucaković (kadeti), zlato na 100 delfin i bronza na 50 slobodno;
Kristina Šljivić (kadetkinje), zlato na 200 prsno i srebro na 200 prsno (apsolutna);
Anja Stević (pionirke), zlato na 100 delfin i srebro na 200 prsno;
Štafeta 4×100 slobodno (pionirke) (Anja Stević, Nikolija Popović, Jelena Belić, Anja Veljić), zlato;
Jelena Belić (mlađe pionirke), srebro na 50 slobodno i 200 leđno;
Anja Veljić (pionirke), srebro na 400 slobodno;
Štafeta 4×100 slobodno (kadeti) (Nemanja Ćirić, Mihajlo Milojević, Oliver Popović, David Tucaković), srebro;
Štafeta 4×100 slobodno (mlađi pioniri) (Miloš Belić, David Šapić, Vladimir Radivojević, Bogdan Milojević), srebro;
Štafeta 4×100 slobodno (kadetkinje) (Sofija Jolović, Lea Nenadić, Kristina Šljivić, Đurđa Tošić), srebro;
Bogdan Milojević (mlađi pioniri), bronza na 200 leđno;
Miloš Belić (mlađi pioniri), bronza na 100 delfin;
Nikolija Popović (pionirke), bronza na 400 slobodno;
Lea Nenadić (kadetkinje), bronza na 200 prsno.

Plivački klub Foka imala je po dva zlata i srebra i jednu bronzu:
Dimitrije Petrušić (mlađi pioniri), zlato na 50 slobodno, srebro na 400 slobodno i 100 delfin;
Štafeta 4×100 slobodno (mlađe pionirke) (Dunja Mihajlović, Martina Lukić, Mina Živković, Tijana Petrić), zlato;
Tijana Petrić (mlađe pionirke), bronza na 200 prsno.

Nema komentara

Odgovorite