Kraguj startovao porazom

- -
0

zok kraguj volejform

Odbojkašice Kraguj Volejforma doživeli su poraz na startu druge uzastopne sezone u Superligi, u Paraćinu, gde su ugostile Crvenu zvezdu – 1:3.

U prva dva seta vodila se velika borba. Beograđankama je pripao prvi (25:21), a zatim su Kragujevčanke izjednačile, na razliku (27:25).

Međutim, Zvezda je potom sa Marijom Pucarević na mestu organizatora igre, zaigrala mnogo brže i u trećem i četvrtom setu obezbedila tri boda (25:17, 25:16).

Uprkos porazu, domaće su pružile jak otpor, pogotovo dvadesetogodišnja Sara Pavlović, koja je sa 23 poena pokazala da će i u ovoj sezoni biti udarna igla Kragujevčanki. Pratile su je Jovana Jovanović sa 15 poena i Teodora Trifunović sa 11.

Na drugoj strani Katarina Marinković i Bojana Milenković predvodile su Zvezdu sa po 21 poenom, a dvocifren učinak ostvarile su i Katarina Čanak (16) i Anastasija Sekulić (10).

U narednom kolu Kraguj gostuje MD Zrenjaninu.

Kraguj Volejform – Crvena zvezda 1:3 (21:25, 27:25, 17:25, 16:25)

Sportska hala: Paraćin. Gledalaca: 200. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Aleksandar Petrović (Užice). Trajanje meča: 98 minuta.

KRAGUJ VOLEJFORM: Pavlović 23, Radašinović 1, Mačužić 5, Trifunović 11, Jovanović 15, Jekić 6, Proković (libero), Petronijević 1, Andrić, Simeunović 1, Bogojević, Dimitrijević. Trener: Nenad Cvetković.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 10, Čanak 16, Marinković 21, Radmilović 5, Jakšić, Milenković 21, Rosić (libero), Bukilić, Pucarević 4, Ašonja, Tasić, Zlatić (libero 2). Trener: Aleksandar Bošković.