Košarkašice Šumadije duplo bolje od Čelareva

- -
0

zkk sumadijaKošarkašice kragujevačke Šumadije bile su ubedljive na gostovanju ekipi Čelareva, koja je u dosadašnjem delu sezone zabeležila sve poraze, rezultatom 84:42.

Domaće su prvu četvrtinu rešile u svoju korist – 20:16, ali su Kragujevčanke, predvođene sjajnom Aleksandrom Račić na poluvreme otišle sa osam poena viška – 35:27.

U nastavku susreta gošće su neumoljivo nastavile da pune koš Čelareva, posebno u poslednjem periodu igre koji su dobile sa 24:3.

Pomenuta Račićeva bila je najefikasnija sa 25 poena (indeks 19), ali je najkorisnija bila Kristina Ostojić (indeks 22), koja je pored 11 poena upisala osam skokova i po četiri ukradene lopte i asistencije. Zapaženu ulogu imala je i Marina Marković sa 17 poena (indeks 19), kao i Hristina Marjanović – 10 poena, 10 skokova, po pet osvojenih i izgubljenih lopti, za indeks 17.

Sledi pauza u domaćem šampionatu, a prvenstvo se nastavlja 19. januara, kada Šumadija dočekuje Staru Pazovu.