Košarkašima Radničkog triler u Valjevu, Bakić brojao do 43

- -
0

kk radnicki partican capin mmU izuzetno zanimljivom susretu drugog kola Superlige, košarkaši Radničkog su posle velike borbe savladali ekipu Metalca, u Valjevu, rezultatom 93:91.

Kragujevčani su se prvi odlepili, sredinom prve četvrtine (18:9), ali domaći, predvođeni Bojanom Bakićem, odlaze na mini odmor sa košem prednosti – 24:22.

Ubrzo su preokrenuli izabranici Miroslava Nikolića, imali u 15. minutu i „plus šest“, ali su Valjevci ponovo zaigrali dobro u finišu i stekli poen prednosti na poluvremenu – 43:42.

U nastavku susreta Bakiću se pridružio i Vladimir Dašić, pa su njih dvojica za šest minuta u drugom delu postigla 18 poena za najveće vođstvo Metalca – 61:48. Nisu se predavali gostujući košarkaši, pa su do ulaska u poslednju deonicu uspeli da smanje zaostatak na samo dva poena – 63:61.

Odmah po povratku sa kratkog predaha Radnički je preokrenuo, koševima Mijatovića i Sinoveca (65:63), ali je Bakić poveo svoj tim do novog preokreta – 73:67. Na scenu je tada stupio Uroš Nikolić, koji je zamenio Mijatovića, pa je rezultat ponovo bio nerešen (73:73).

Posle trojke Borisova i dvojke Nikolića, Kragujevčani posle dužeg vremena dolaze do osetnije prednosti (82:78), u 38. minutu.

Bivši igrač Radničkog, Dragan Kruščić, vratio je domaće u igru (82:81), posle čega se u poslednjem minutu ušlo u penal završnicu. Najpre je Ćapin iskoristio oba bacanja (86:83), da bi istom merom uzvratio i Balmazović, a onda je Ćapin pogodio uz dodatno bacanje, za velikih 89:85. Umalo da gosti prokockaju pobedu, jer su po jednom sa penala bili neprecizni Ćapin i Borisov, dok je Bakić pogodio sva četiri (91:89), ali na svu sreću Dašić promašuje oba penala, a Vajt osigurava pobedu (93:89). Do kraja je ostalo dovoljno vremena tek da Kruščić ublaži poraz.

Domaćem timu nije pomogao ni fantastični Bojan Bakić, koji je meč završio sa 43 poena (indeks 42), uz neverovatan učinak sa slobodnih bacanja (20/21). Sa 17 poena donekle ga je pratio Dašić, koji je možda i tragičar susreta. Na drugoj strani Teriko Vajt je zabeležio 25 poena (indeks 24), Uroš Nikolić 15, Ćapin 13, a Mijatović 10.

Metalac Koteks – Radnički 91:93 (24:22, 19:20, 20:19, 28:32)

Dvorana Sportova Valjevo. Gledalaca: 3.000. Sudije: Juras, Jevtović, Čukalović.

METALAC: Tanasković, Dašić 17, Kruščić 6, Mitrović, Đukanović 3, Bakić 43, Marojević 3, Dedijer, Tomašević 2, Živanović 6, Balmazović 5, Vraneš 6.

RADNIČKI: Miljenović , Sinovec 9, Ćapin 13, Jović, Marković 7, Birčević 5, Borisov 5, Nikolić 15, Krstović 4, Mijatović 10, Vajt 25, Vuksanović.