Košarkašice Zvezde ponovo bolje od Radničkog

- -
0

zkk radnicki zvezdaKošarkašice Radničkog nisu uspele da se revanširaju Crvenoj zvezdi za poraz iz prvog dela sezone. Beograđanke su pokazale zašto su na liderskoj poziciji, sa samo jednim porazom iz 14 utakmica i slavile rezultatom 92:61.

„Crveno-bele“ su već na kraju prve četvrtine imale velikih 15 poena prednosti (28:13), a do odlaska na veliki odmor bilo je i „plus 20“ – 51:31.

I u drugom poluvremenu Beograđanke su nastavile u istom ritmu, pa su u poslednji period igre ušle sa vođstvom od 31 poena, koje su sačuvale do samog kraja.

Ubedljivo najkorisnija košarkašica susreta bila je Ana Nikšić, sa indeksom 40 – 23 poena, 12 skokova i četiri ukradene lopte. U poraženom timu Aleksandra Katić postigla je 18 poena, Nikolina Milić 16, a Jelena Prvulović 14.

Uprkos ovom porazu Radnički u novu godinu ulazi sa trećeg mesta, a takmičenje se nastavlja 19. januara, kada gostuje Vrbas Medeli.