Košarkašice Šumadije nastavile pobedonosnu seriju

- -
0

zkk sumadijaKošarkašice Šumadije nastavile su seriju pobeda, trijumfom nad niškim Studentom, u 18. kolu Prve ženske lige, rezultatom 71:61 (21:18, 23:7, 18:21, 9:15).

Na parketu hale „Park“ Kragujevčanke su ključnu prednost stekle u prvom poluvremenu – 44:25, a u nastavku su samo održavale stečenu prednost. Gošće su do kraja samo uspele samo da izbore za pristojan poraz.

Najbolja igračica susreta bila je Milana Živanović – indeks 35, sa 22 poena, osam skokova, po četiri asistencije i osvojene lopte i 11 primljenih faulova. Dabl-dabl ostvarila je Hristina Marjanović – 12 poena i 11 skokova, koja je tome dodala još pet osvojenih lopti i četiri asistencije, za indeks 24. Dvocifren učinak imale su još Aleksandra Račić (14 poena) i Katarina Ostojić (11).

Posle ove pobede Šumadinke su izjednačile broj pobeda i poraza – osam, pa su sa 24 boda na sedmom mestu, sa poenom zaostatka za Studentom i Srbobranom, koji imaju i utakmicu više.