Košarkašice Šumadije iznenadile lidera

- -
0

Nakon tesnog poraza u gradskom derbiju, košarkašice Šumadije napravile su veliko iznenađenje, savladavši lidera na tabeli, tim Jagodine, rezultatom 64:63 (12:14, 9:21, 20:17, 23:11).

Prva četvrtina bila je prilično ujednačena, ali su gošće u drugom periodu igre imale i 16 poena prednosti (35:19) i činilo se da će opravdati ulogu favorita.

Jagodinke su uspele da zadrže dvocifrenu prednost i u trećoj deonici, a u poslednjih pet minuta susreta Kragujevčanke su počele da smanjuju zaostatak, da bi u 38. minutu stigle do potpunog preokreta (60:58).

Gošće su u samom finišu uspele da preokrenu – 63:62, ali je u poslednjim trenucima Milana Živadinović oba puta bila precizna sa penala i tako svom timu donela veliku pobedu.

Najkorisnija igračica susreta bila je Hristina Marjanović sa indeksom 29, 23 poena(10/10 iz igre) i devet skokova. Pomenuta Milana Živadinović, uz titulu meč vinera, bila je i druga po korisnosti, sa indeksom 22, a zanimljivo da je svih 12 poena postigla iz slobodnih bacanja.

Košarkašice Radničkog bile su slobodne u ovom kolu, a u narednom dočekuju ekipu Čelareva, koja je pretrpela svih 11 poraza, dok je ovoga puta Šumadija slobodna.