Košarkašice Radničkog skinule lidera sa trona

- -
1

zkk radnicki zvezdaU derbiju 17. kola Prve ženske lige Srbije, košarkašice Radničkog savladale su vodeću Jagodinu 2001, rezultatom 76:70 (18:14, 12:14, 19:22, 27:20), i tako svrgle lidera sa trona.

Domaće košarkašice su bolje otvorile utakmicu i na prvi mini predah otišle sa četiri poena „viška“. Nastavile su sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, imale i sedam poena prednosti (30:23), ali su Jagodinke do poluvremena prišle na samo koš zaostatka (30:28).

Serijom 8:0 na startu drugog poluvremena, gošće su stigle do prve značajnije prednosti (36:30), ali je odmah zatim usledio odgovor na drugoj strani – 36:36. Imala je Jagodina potom i „plus osam“, (50:42), ali su Kragujevčanke uzvratile novom serijom – 7:0. Najpre je trojku pogodila Aleksandra Katić, a potom su precizne sa penala bile Prvulovićeva i Lešnjak, pa je domaći tim u poslednju deonicu ušao sa „minus jedan“.

Novom trojkom Aleksandre Katić, u 33. minutu, Radnički je preokrenuo i potom nije ispuštao vođstvo, sve do samog kraja.

Najefikasnija bila je pomenuta Katićeva, sa 22 poena (indeks 18), Nikolina Milić je dodala 18 poena i sedam skokova (indeks 22), Jelena Prvulović 16 poena i šest asistencija, za indeks korisnosti 17, koji imala i Marijana Lešnjak (osam poena, devet skokova, sedam asistencija).

Košarkašice Šumadije sutra gostuju Beočinu, a u narednom kolu dočekuju niški Student, dok će Radnički na noge Srbobranu.