Košarkaši Radničkog bolji od Zadra

- -
0

Košarkaši Radničkog nisu imali većih problema sa pretposlednjim timom ABA lige, ekipom Zadra, pošto su na svom terenu slavili sa 92:79.

Posle izjednačenog starta Radnički se serijom 10:2 odlepio na „plus osam“ u finišu prvog perioda igre – 28:20. U drugoj četvrtini gosti su u par navrata prišli na koš zaostatka, ali su Kragujevčani na odmor ipak otišli sa sedam poena viška – 49:42.

Fantastično su domaći startovali u trećoj četvrtini, pa su u 27. minutu stigli do 20 poena prednosti – 65:45. Činilo se tada da će Zadrani pretrpeti debakl u „Jezeru“, međutim, došlo je do neshvatljivog pada u igri Šumadinaca, pa su gosti za nešto manje od dva minuta napravili seriju 12:0 i prišli na osam poena zaostatka. Ipak, Radnički je ubrzo prekinuo protivnički niz i vratio dvocifrenu prednost.

Hrvati su u 35. minutu prišli na sedam poena (77:69), ali to je bilo sve što su uspeli da učine, jer se Radnički serijom 10:1 vratio na 18 poena prednosti.

Kragujevčane su do pobede predvodili Aleksandar Ćapin (18 poena, 8 asistencija, indeks 28) i Amerikanac Teriko Vajt (18 poena, 4 skoka, indeks 17), a uz rame su im, sa po 13 poena, bili kapiten Stefan Sinovec (7 skokova, indeks 21) i Australijanac Mark Vortington (3 asistencije, indeks 16).

Radnički – Zadar 92:79 (28:22, 21:20, 23:17, 20:20)

Hala „Jezero“. Gledalaca: 2.500. Sudije: Vojinović, Jersan, Vučković.

Radnički: Miljenović, Sinovec 13, Ćapin 18, Marković 6, Varda 7, Birčević 4, Borisov 7, Krstović, Mijatović 5, Vajt 18, Dragojlović, Vortington 13.

Zadar: Mikušić, Ivanov, Bašić, Trevis 14, Sango 3, Kaštropil 6, Ramljak 7, Brkić 8, Krasić 11, Batur 7, Vrbanc 11, Prostran 10.