Košarkaši Radničkog zaustavili šampiona

- -
0

kk radnicki partizan markovicPosle četiri uzastopna poraza u Superligi i eliminacije u polufinalu ABA lige, košarkaši Radničkog izvojevali su izezutno važnu pobedu u derbiju 7. kola Agroživ Superlige, protiv aktuelnog šampiona Srbije i osvajača Jadranske lige, beogradskog Partizana, rezultatom 81:78, na parketu hale „Jezero“.

Kragujevčani su tako upisali veoma važne bodove u borbi za plasman u ABA ligu, nanevši prvi poraz lideru šampionata.

Gostujući tim bolje je otvorio meč, pa je posle egala u prvih par minuta, preko Vladimira Lučića stigao do „plus pet“ (11:6). U finišu prvog perioda izabranici Miroslava Nikolića uspeli su da preokrenu, ali su ipak „crno-beli“ na prvi mini predah otišli sa poenom „viška“ – 23:22.

Početkom druge četvrtine Beograđani su uspeli da se odlepe na 28:22, a na drugoj strani odmah su trojkama odgovorili Mijatović i Vajt, za novo izjednačenje. Predvođeni odlično raspoloženim Vajtom, koji je u prvom poluvremenu bio nepogrešiv van linije 6,75 (5/5), Kragujevčani su u 16 minutu došli do pet poena prednosti – 38:33. Međutim, na drugoj strani mladi Bogdanović vezuje pet ponea i ponovo vraća neizvesnost u utakmicu, posle čega njegovi saigrači uspevaju da u drugo poluvreme uđu sa košem prednosti – 44:42.

Bolje su se snašli košarkaši Partizana po povratku sa odmora, pa su posle samo tri minuta igre imali maksimalnih „plus devet“ – 54:45.

Ništa nije polazilo za rukom pulenima Mute Nikolića, koji je bio prinuđen da na teren pošalje Nenada Miljenovića, na opšte oduševljenje prisutnih gledalaca. Lepim asistencijama, ali i poenima, mladi plejmejker razbudio je svoje saigrače, pa je Radnički ponovo bio u vođstvu – 61:60.

Posle još jedne važne trojke Borisova, na startu poslednje deonice, domaći su se na kratko odvojili na „plus šest“ (66:60), ali je tu prednost ubrzo istopio Nemanja Gordić. U tim trenucima odgovornost je na sebe preuzeo kapiten Partizana, Vladimir Lučić, koji je tokom rezultatske klackalice u par navrata dovodio svoj tim u vođstvo.

Na drugoj strani Borisov je ponovo pogodio trojku, a potom je Miljenović odlično uposlio Danila Mijatovića, za 76:73, minut i po pre kraja. Posle neuspešnih napada na obe strane usledila je penal završnica, koja nije mnogo toga promenila, pa je slavlje u „Jezeru“ moglo da počne.

Najefikasniji bio je Teriko Vajt sa 26 poena, a veliki doprinos pobedi dali su Birčević, Borisov i Nikolić, koji su dodali po 12. U poraženom timu Lučić je upisao 20, a Gordić i Bogdanović po 11 poena.

Radnički – Partizan 81:78 (22:23, 20:21, 21:16, 18:18)

Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 2.500. Sudije: Maričić, Obrknežević, Mažić.

RADNIČKI: Miljenović 4, Sinovec, Ćapin 8, Jović, Marković, Birčević 12, Borisov 12, Nikolić 12, Krstović 2, Mijatović 5, Vajt 26, Vuksanović.

PARTIZAN: Andrić, Lovrenj 5, Milutinov 3, Vesterman 4, Gordić 11, Lučić 20, Bogdanović 11, Gagić 9, Musli 8, Čakarević, Đekić, Bertrans 7.