Košarkaši Radničkog zadržali šanse za ABA ligu

- -
0

kk radnicki borisovKošarkaši Radničkog savladali su Vojvodinu u Novom Sadu, rezultatom 85:78, ali nisu uspeli da nadoknade „minus 15“ iz prvog meča, pa su Novosađani bliži plasmanu u ABA ligu.

Naime, Vojvodina trenutno ima pobedu više od Kragujevčana, pa će im u poslednja dva kola za osvajanje četvrtog mesta biti dovoljna jedna pobeda ili bar jedan poraz Radničkog. Novosađani do kraja ligaškog dela gostuju Mega Vizuri i dočekuju Crvenu zvezdu, dok Kragujevčani dočekuju užičku Slobodu i gostuju Partizanu.

Imali su izabranici Miroslava Nikolića sredinom treće četvrtine 13 poena prednosti (53:40) i sve je nagoveštavalo da će uspeti da slave željenom razlikom, ali su domaći nekoliko minuta kasnije prišli na tri poena zaostatka (61:58).

Stigli su Novosađani na samo poen zaostatka u 39. minutu, (77:76), ali gosti nisu dozvolili preokret u finišu.

Najefikasniji bio je Miloš Borisov sa 24 poena (6 skokova, indeks 23), Uroš Nikolić dodao je 12, a Ćapin i Miljenović po 11.

Vojvodina Srbijagas – Radnički 78:85 (17:20, 16:24, 27:23, 18:18)

Dvorana: „Slana bara“. Gledalaca: 550. Sudije: Vojinović, Glišić, Arsenijević.

VOJVODINA SRBIJAGAS: Petković, Kužeta 6, R. Marković 15, Boltić 19, Stojačić 3, Marojević 13, Zeković 2, N. Marković 4, Ilić, Čović 4, Kalinić 12, Pešaković.

RADNIČKI: Miljenović 11, Sinovec 8, Ćapin 11, Jović 7, Birčević, Borisov 24, Dimić 3, Nikolić 12, Krstović 5, Mijatović 1, Vajt 3, Vuksanović.