Košarkaši Radničkog u polufinalu Kupa (FOTO)

- -
1

_D2A0214

Košarkaši Radničkog plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u hali „Jezero“ deklasirali ekipu Metalca iz Valjeva, rezultatom 95:60.

Zbog slučaja „stranci“, koji već duže vreme potresa košarkašku Srbiju, Kragujevčani na ovom meču nisu mogli da računaju na Stivena Markovića i Kajla Vizera, kao i na povređene Marka Vortingtona i Ratka Vardu.

Miroslav Nikolić je od prvog minuta šansu dao mladim igračima Miljenoviću i Joviću, dok su na klupi ostali kapiten Stefan Sinovec i najkorisniji igrač Aleksandar Ćapin.

Tokom većeg dela prve četvrtine domaći su imali vođstvo do tri poena razlike, da bi se konačno „odlepili“ u finišu i na mali odmor otišli sa šest poena viška – 25:19.

Prišli su Valjevci na samo poen zaostatka u 14. minutu (29:28), ali je potom usledila serija 13:0  na drugoj strani (42:34). Bili su bez koša Valjevci više od pet minuta, a onda je niz domaćih sa dve trojke prekinuo Balmazović. Ipak, da Radnički ode na odmor sa dvocifrenom razlikom pobrinuo se Sinovec, najpre sa penala, a potom i trojkom uz zvuk sirene – 47:34.

Miljenović je sjajno predvodio tim u prvom poluvremenu, upisao osam poena, pet asistencija i četiri skoka, za indeks 15, a u nastavku ga je zamenio iskusni Ćapin. Nastavili su Mutini izabranici sa dobrom igrom, pa su u finišu treće četvrtine imali i „plus 19“ – 61:42.

Konačno je krenuo je šut za tri poena Kragujevčane u poslednjoj deonici. Dve trojke vezao je Ćapin, po jednom su precizni bili Vajt i Mijatović, pa je Radnički u 35. minutu vodio sa 29 poena razlike – 77:48. Do kraja susreta Nikolić je šansu pružio Dimiću i Milosavljeviću, a prednost je i dalje rasla, do maksimalnih „plus 37“ – 91:54. Na teren se vratio i mladi Miljenović, koji je sa nekoliko lucidnih poteza podizao celu halu na noge i još jednom pokazao da je pred njim sjajna budućnost.

O nadmoći Radničkog na ovoj utakmici dovoljno govori rezultat poslednje deonice – 34:15.

Radnički – Metalac 95:60 (25:19, 22:15, 14:11, 34:15)

Hala: „Jezero“. Gledalaca: 2000. Sudije: Obrknezevic, Mažić, Sedlar.

RADNIČKI: Miljenović 10, Sinovec 10, Ćapin 8, Milosavljević 2, Jović 3, Emening 4, Birčević 6, Borisov 5, Dimić 10, Krstović 8, Mijatović 16, Vajt 13.

METALAC: Tanasković 4, Kruščić 11, Mitrović, Đukanović 3, Bakić, Marojević 6, Tomašević 3, Živanović 9, Balmazović 15, Dujković 7, Vujić, Jokić.