Košarkaši Radničkog stigli do sedme uzastopne pobede u Jezeru

- -
0

kk radnicki capin abaKošarkaši Radničkog ubeližili su sedmi uzastopni trijumf u hali „Jezero“, savladavši MZT iz Skoplja rezultatom 89:83 u poslednjem meču 17. kola ABA lige.

Makedonci su bolje otvorili utakmicu i posle trojke bivšeg igrača kragujevačkog tima, Borisa Bakića, na prvi mini odmor otišli sa šest poena „viška“ – 27:21. Međutim, „đavoli“ su preokrenuli već u 13. minutu (31:30), a u finišu poluvremena stigli i do prednosti od osam poena – 48:40. Do poluvremena, najefikasniji igrač gostujućeg tima na ovom meču, Damjan Stojanovski  smanjio je na „minus šest“.

Dobro su započeli izabranici Miroslava Nikolića drugu polovinu meča, poveli sa devet razlike (51:42), ali su onda stali i dopustili MZT-u da uđe u četvrti period igre sa „plus pet“.

U poslednjoj deonici proradili su Miloš Borisov i Aleksandar Ćapin,  čijim su poenima Kragujevčani stigli najpre do izjednačenja (76:76) u 36. minutu, a na isteku 38. minuta i do preokreta – 81:79. Gečevski je izjednačio sa penala, nakon čega je Ćapin najpre postigao trojku, a potom pogodio uz dodatno bacanje i tako doveo svoj tim na prag pobede (87:81).

Najkorisniji igrač susreta bio je Aleksandar Ćapin sa indeksom 34 (26 poena, 9 asistencija), a sjajno su ga pratili Ratko Varda sa 20 poena, Birčević sa 17 (indeks 26, 11 skokova) i Borisov sa 12 poena.

U poraženom timu Damjan Stojanovski upisao je 21 poen, Dejvis 15, Nikolić 12, a Gečevski 11.

Posle ove pobede Radnički se na petom mestu izjednačio sa MZT-om, Olimpijom i Cedevitom, a u 18. kolu gostuju Mađarskom Solnoku.

RADNIČKI – MZT SKOPLJE 89:83 (21:27, 27:15, 13:24, 28:17)

KRAGUJEVAC – Hala: „Jezero“. Gledalaca: 3.500. Sudije: Herceg, Vojinović, Čifra.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 4, Ćapin 26, Marković 6, Emening, Varda 20, Birčević 17, Borisov 12, Krstović, Mijatović, Vajt, Vizer 4.

MZT: O. Stojanovski 2, Grnčarov, D. Stojanovski 21, Gecevcski 11, Nikolovski 3, Nikolić 12, Otašević 10, Markovski, Bakić 9, Dejvis 15.