Košarkaši Radničkog slomili otpor Metalca u drugom delu

- -
0

kk radnicki sinovec partizan mmKošarkaši Radničkog upisali su treću uzastopnu pobedu u Superligi, savladavši na svom parketu valjevski Metalac, rezultatom 86:66.

Međutim, prvo poluvreme nije nagoveštavalo ubedljiv trijumf izabranika Miroslava Nikolića. Predvođeni Vladimirom Dašićem, gosti su na prvi predah otišli sa šest poena „viška“ – 21:15, ali su Kragujevčani u drugom periodu uzvratili istom merom, pa je na poluvremenu bilo 34:34.

Egal borba trajala je još samo tri minuta po povratku sa odmora, posle čega je usledila serija domaćih 18:3, kojom su se „odlepili“ na 56:41.U samom finišu susreta Radnički je imao i maksimalnih „plus 24“, a gosti su do kraja uspeli samo da zaokruže zaostatak na 20 poena.

Najkorisniji igrač susreta bio je oporavljeni Aleksandar Ćapin, sa indeksom 26 (14 poena, 6 asistencija), a po 14 poena postigla su još trojica igrača Radničkog – Stefan Birčević (7 skokova, indeks 15), Uroš Nikolić (8 skokova, indeks 14) i Stefan Sinovec (4 asistencije, indeks 15).

Radnički – Metalac 86:66 (15:21, 19:13, 26:15, 26:17)

Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: oko 700. Sudije: Maričić, Jevtović, Milojković

RADNIČKI: Miljenović 3, Sinovec 14, Ćapin 14, Jović 4, Birčević 14, Borisov 8, Dimić, Nikolić 14, Krstović, Mijatović 7, Vajt 8, Vuksanović

METALAC: Dašić 25, Kruščić 2, Mitrović 7, Đukanović 2, Marojević, Dedijer, Tomašević, Živanović 7, Balmazović 12, Dujković 4, Vraneš 7, Jokić