Košarkaši Radničkog savladali Cibonu posle dva produžetka

- -
0

kk radnicki capin abaPosle velike borbe i dva produžetka, košarkaši Radničkog savladali su ekipu Cibone, rezultatom 105:101, u poslednjem meču 21. kola ABA lige, i tako se izjednačili na trećem mestu sa ekipama Budućnosti i Partizana.

Dobrom igrom u finišu prve deonice, tokom koje su se timovi u vođstvu menjali kao na klackalici, gosti su napravili seriju 7:0 i na prvi odmor otišli sa 28:21.

Imali su Cibosi i dvocifrenu prednost u drugoj četvrtini (38:28), ali su domaći do kraja ovog perioda uspeli da smanje zaostatak na samo jedan poen – 47:46.

Odmah po povratku sa odmora Borisov jedinim pogotkom na utakmici (1/7 za dva i 0/8 za tri poena) donosi Radničkom novo vođstvo posle dužeg vremena (48:47), posle čega je ponovo usledila neizvesna borba u kojoj nijedan tim nije imao prednost veću od dva poena, sve do 28. minuta, kada su se Zagrepčani „odlepili“ na „plus četiri“ – 65:61.

Ušli su gosti sa sedam poena „viška“ u poslednju četvrtinu (70:63), ali su Kragujevčani posle poena Ćapina i Mijatovića prišli na koš zaostatka – 70:68. Potom je Krstović promašio zicer za izjednačenje, što je Blesingejm kaznio trojkom (73:68).

Iskupio se Krstović pogotkom van linije 6,75, ali je na drugoj strani uzvratio Strouberi (76:71). Nakon toga izabranici Miroslava Nikolića imali su šest vezanih napada, ali nisu uspeli da poentiraju, pa gosti odlaze na „plus osam“ – 79:71.

Tada su Sinovec i Mijatović dodali po tri poena, pa je na nešto više od minut i 40 sekundi pre kraja regularnog dela Radnički zaostajao samo dva poena (79:77). Iskusni Andrija Žižić rutinski je iskoristio asistenciju Blesingejma na drugoj strani, ali je prvu trojku pogodio Teriko Vajt i domaći su ponovo bili u igri (80:81).

Samo 10 sekundi pre kraja Vajt je na liniju penala poslao Strouberija, koji je pogodio samo jedno bacanje. Na drugoj strani Strouberi je faulirao Ćapina na 3,9 sekundi do kraja, a ovaj pogodio oba slobodna bacanja i izjednačio rezultat – 82:82. Potom su se gosti spetljali, pa je meč ušao u produžetak.

U nastavku susreta Žižić je doneo gostima prvo vođstvo, ali je Marković preokrenuo trojkom – 85:84. Tada Blesingejm sa pet vezanih poena donosi svom timu opipljivu prednost (89:85), ali izabranici Mute Nikolića, predvođeni Ćapinom, stižu do izjednačenja (95:95). Potom je Kus promašio oba slobodna bacanja, a Radnički imao 17 sekundi za pobedu, ali je Danilo Mijatović promašio za tri poena i ušlo se u drugi produžetak.

Na koš u drugom produšetku čekalo se dva minuta, a Emening je najpre doneo domaćem timu vođstvo (97:95), koje je odmah zatim udvostručio sjajnim zakucavanjem. Posle tajm-auta gostiju, precizan je bio Ničević (99:97), a 37 sekundi pre kraja Ćapin je pogodio prvo bacanje, a posle drugog izborio novi napad, koji je realizovao Vajt – 102:97. Neizvesnost u igru odmah je trojkom vratio Rožić 102:100, a potom se pristupilo penal završnici. Najpre je Marković pogodio oba bacanja, Strouberi promašio jedno, da bi Marković jednim pogođenim penalom na drugoj strani obezbedio pobedu.

Najkorisniji igrač susreta, a ujedno i 21. kola ABA lige, bio je Aleksandar Ćapin, sa indeksom 36 (32 poena, 7 asistencija, 5 skokova i 11 primljenih faulova). Donekle ga je pratio Stiven Marković, sa 26 indeksnih poena (15 poena, 7 asistencija i 6 skokova), a dvocifren učinak zabeležili su još Emening (14 poena i šest skokova) i Birčević (11 poena).

Na drugoj strani najefikasniji bio je Žižić sa 25 poena (indeks 30, 9 skokova), Blesingejm je dodao 20, Kus 16, Šarić 13, a Strouberi 11 poena.

Radnički – Cibona 105:101 (21:28, 25:19, 17:23, 19:12, 13:13, 10:6)

Hala: „Jezero“. Gledalaca: 3.000. Sudije: Pukl, Vojinović, Jeršan.

Radnički: Miljenović, Sinovec 6, Ćapin 32, Jović, Marković 15, Emening 15, Birčević 11, Borisov 2, Krstović 5, Mijatović 8, Vajt 9, Vizer 3.

Cibona: Kus 16, Blesingejm 20, Šarić 13, Marčinković 6, Rožić 6, Jagodić, Strouberi 11, Ničević 4, Žižić 25, Kovačević.