Košarkaši Radničkog savladali Budućnost i približili se fajnal-foru

- -
0

kk radnicki partican capin mmU fantastičnoj atmosferi prepune dvorane „Jezero“, košarkaši Radničkog savladali su podgoričku Budućnost, sa kojom su do večeras delili treće mesto, rezultatom 78:63, i tako napravili ogroman korak ka plasmanu na fajnal-for regionalnog takmičenja.

Posle izjednačenog starta, Kragujevčani su se prvi „odlepili“ sredinom prvog perioda igre na „plus četiri“ – 14:10, sa koliko su i rešili prvu četvrtinu u svoju korist – 25:21.

Međutim, Podgoričani su vezali pet poena na startu druge četvrtine i ponovo došli u vođstvo (26:25), ali je onda usledila fantastična serija domaćih 14:0 za najveću prednost u prvom poluvremenu – 39:26.

Do odlaska na odmor gosti su donekle uspeli da ublaže zaostatak, koji je i dalje bio dvocifren – 42:32.

I treću deonicu bolje su otvorili gosti, prišli na „minus četiri“ 38:42, ali je onda Metju Brajan Emening pokrenuo Kragujevčane sa pet vezanih poena. Odmah zatim pridružili su mu se Ćapin i Birčević, pa je Radnički u poslednju četvrtinu ušao sa 20 poena prednosti – 62:42.

Izabranici Dejana Radonjića četvrti period započeli su serijom 7:0, ali to je bilo sve što su uspeli da urade, jer su se domaći u 38. minutu vratili na „plus 20“ – 76:56.

Najefikasniji bio je Aleksandar Ćapin sa 23 poena (pet skokova, indeks 22), a uz rame mu je bio Teriko Vajt sa 20 poena (pet skokova, indeks 19). Na drugoj strani najraspoloženiji bio je Čedomir Vitkovac sa 18 poena (indeks 19), dok je Aleksa Popović doneo 12.

Radnički – Budućnost 78:63 (25:21, 17:11, 20:10, 16:21)

KragujevacHala: „Jezero“. Gledalaca: 4.500. Sudije: Muhvić, Radovic i Jovović.

RADNIČKI: Miljenović 2, Sinovec 3, Ćapin 23, Jović, Marković 3, Emening 7, Birčević 8, Borisov 5, Krstović, Mijatović 5, Vajt 20, Vizer 2.

BUDUĆNOST VOLI: Mihailović 4, M. Popović 3, M. Milošević, S. Milošević 3, Mugoša 1, Li 7, Vitkovac 18, Bunić 4, A. Popović 12, Ivanović 5, Nikolić, Bost 6.