Košarkaši Radničkog poraženi od Zvezde

- -
0

U derbiju 13. kola ABA lige, košarkaši Radničkog poraženi su od Crvene zvezde, rezultatom 87:73.

Oko 4.000 gledalaca u beogradskom „Pioniru“ moglo je da uživa u sjajnoj košarkaškoj predstavi trenutno najefikasnijih timova regionalne lige.

Radnički je sjajno otvorio utakmicu, poveo sa 5:0, ne prepustivši crveno-belima nijedno vođstvo u prvom poluvremenu. Do dvocifrene prednosti gosti su prvi put stigli na isteku devetog minuta, posle sjajnog zakucavanja Teriko Vajta, kojim je Amerikanac upisao deseti poen – 27:16.

Posle serije poena Marka Simonovića, Zvezda stiže do izjednačenja sredinom drugog perioda igre (33:33), ali su Kragujevčani ipak na veliki odmor otišli sa četiri poena viška – 46:42.

Međutim, razigrali su se Beograđani u drugom poluvremenu i trojkom bivšeg „đavola“, Majka Skota, stižu do prvog vođstva na utakmici – 50:49. Predvođeni iskusnim Rakočevićem, košarkaši Crvene zvezde dolaze do „plus 10“, u 27. minutu (62:52).

Uspeli su gosti da prepolove zaostatak dva minuta kasnije (62:57), ali su crveno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od sedam poena – 66:59.

Izabranici Miroslava Nikolića prišli su na „minus četiri“ u 34. minutu (70:66), ali su u finišu meča igrali prilično bezidejno, pa je Zvezda sigurno privela meč kraju.

Najefikasniji, a ujedno i najkorisniji igrač susreta bio je Igor Rakočević sa 20 poena (indeks 24, 6 asistencija), a odlično ga je pratio Savović sa dabl-dabl učinkom (14 poena, 12 skokova) i indeksom 20. U poraženom timu Vajt je postigao 18 poena i 8 skokova, Ćapin je dodao 16, a Varda i Marković po 10 poena.

Crvena zvezda – Radnički 87:73 (21:27, 21:19, 24:13, 21:14)

BEOGRADDvorana: „Pionir“. Gledalaca: 4.000. Sudije: Dozai, Herceg, Radojkovic.

Crvena zvezda: Cvetković 2, Braun 8, Subotić, Rakočević 20, Mitrović, Lazić 2, Simonović 5, Savović 14, Katić 10, Radivojević 5, Nelson 8, Skot 13.

Radnički: Miljenović, Sinovec 5, Ćapin 16, Marković 10, Emening 9, Varda 10, Birčević, Borisov, Krstović 5, Mijatović, Vajt 18, Vortington.