Košarkaši Radničkog namučili lidera

- -
0

kk radnicki capin abaU derbiju 16. kola ABA lige košarkaši Radničkog poraženi su na gostovanju lideru na tabeli, ekipi Igokee iz Aleksandrovca, rezultatom 88:85.

Aleksandrovčani su dvocifrenu prednost stekli u prvoj četvrtini (29:19), a vođstvo su uspeli da zadrže sve do isteka 28. minuta, kada je Radnički preokrenuo (59:58).

Međutim, kao da je ponestalo snage izabranicima Mute Nikolića, pa su domaći sa „plus četiri“ ušli u poslednji period igre – 65:61. Seriju poena igrači Igokee nastavili su i u četvrtoj deonici i ubrzo su stigli do devet poena „viška“ – 70:61.

Nisu se predavali Kragujevčani sve do kraja, čak uspeli da izjednače u 38. minutu, čak uspeli dva puta da izjednače u poslednjem minutu, poenima Aleksandra Ćapiana (79:79 i 81:81), u finišu, ali je Igokea u poslednjem minutu stigla do pobede sa penala.

Najefikasniji akter susreta bio je Ćapin sa 29 poena, dok je u ekipi Igokee Branko Jorović postigao 22, a Joksimović 20 poena.

Igokea – Radnički 89:85 (29:19, 16:18, 20:24, 22:25.)

Laktaši – Gledalaca: 2.350. Sudije: Boltauzer, Lovšin i Radojković.

IGOKEA: Adamović 3, Dozet 7, Jorović 22, Komatina 12, Gajović, Radukić, Bocka, Brkić 3, Hamonds 10, Joksimović 20, Edvards 7, Štemberger 4.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 12 , Ćapin 29, Jović, Emening, Varda 8, Birčević, Borisov 10, Krstović 5, Mijatović 8, Vajt 13, Vizer.