Košarkaši Radničkog deklasirali Split, F4 sve bliži

- -
1

kk radnicki emeningKošarkaši Radničkog napravili su veliki korak ka plasmanu na fajnal-for ABA lige, pošto su u premijernom meču pretposlednjeg, 25. kola, deklasirali ekipu Splita, rezultatom 81:63.

Kragujevčani su sjajno otvorili utakmicu, poveli sa 10:2, ali su onda stali i dozvolili domaćinu da napravi seriju 10:0 i tako u potpunosti preokrene rezultat (12:10).

Imali su Splićani ubrzo zatim i „plus šest“ – 20:14, ali su se izabranici Miroslava Nikolića vratili u vođstvo u 13. minutu – 23:22. U poslednja dva minuta prvog poluvremena gosti prave sjajnu fantastičnu seriju 11:0 i na odmor odlaze sa velikih 12 poena prednosti – 42:30.

I u po povratku sa poluvremena „crveni“ su nastavili fantastično izdanje iz finiša druge četvrtine, pa su u poslednji period igre ušli sa 21 poenom „viška“ – 64:43.

Do maksimalnih „plus 28“ Kragujevčani su stigli u 34. minutu, ali su potom domaći uspeli da ublaže poraz.

U odsustvu plejmejkera Aleksandra Ćapina, koji je ceo meč odgledao sa klupe, zbog povrede prsta, ekipu Radničkog predvodio je Teriko Vajt sa 22 poena (indeks 21), a uz rame mu je bio Stefan Birčević, najkorisniji igrač susreta (14 poena, 9 skokova, indeks 23). Dvocifren učinak imali su još Borisov (11 poena, indeks 13) i Emening (10 poena, 6 skokova, indeks 9), a veliki doprinos pobedi dali su i Marković (8 poena, 4 asistencije, indeks 13) i Mijatović (9 poena, indeks 12)

Split – Radnički 63:81 (22:18, 8:24, 13:22, 20:17)

Dvorana KK „Split“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Javor, Petek, Majkić.

SPLIT: Subotić, Rejnholt 2, Katić 9, Kraljević 6, Markulin 6, Dijan, Sobin 8, Mimica 13, Marineli, Siriščević 3, Vukušić 16, Bender.

RADNIČKI: Miljenović 2, Sinovec 2, Ćapin, Jović, Marković 8, Emening 10, Birčević 14, Borisov 11, Dimić 1, Mijatović 9, Vajt 22, Vizer 2.