Košarkaši Radničkog sigurni protiv Krke

- -
0

U premijernoj utakmici sedmog kola ABA lige Radnički je na svom terenu savladao Krku iz Novog Mesta, rezultatom 84:71.

Kragujevčani su od samog starta držali konce igre u svojim rukama, ne dopustivši Slovencima nijedno izjednačenje.

Već u sedmom minutu domaći su imali dvocifrenu prednost (17:7), a do najvećeg vođstva stigli su u finišu poluvremena (41:27).

Međutim, Krka je početkom treće deonice uhvatila priključak i u 23. minutu prišla na samo koš zaostatka (45:43). To je bilo sve što su gosti uspeli da urade, jer se Radnički krajem trećeg perioda vratio na 10 poena „viška“ i čuvao vođstvo do kraja.

Najkorisniji igrač susreta bio je Mark Vorgintno sa indeksom 29 (15 poena, 9 skokova, 3 ukradene lopte), dok je najefikasniji bio Stefan Sinovec sa 18 poena (indeks 20, 7 skokova). Dvocifren učinak imali su još Teriko Vajt (15 poena) i Aleksandar Ćapin (12). U poraženom timu istakao se Edo Murić sa 15 poena.

Radnički – Krka 84:71 (26:14, 19:20, 17:20, 22:17)

KRAGUJEVACHala: „Jezero“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Srđan Dozaj, Tomislav Vovk i Alfred Jovović.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 18, Ćapin 12, Jović, Marković 5, Emening 6, Birčević, Borisov 6, Krstović 7, Mijatović, Vajt 15, Vortington 15.

KRKA: Lorbek 4, Vladović 6, Rojić 6, Lalić 4, Murić 15, Pavić 12, Lučić 6, Pajić 7, Bolčina, Klobučar 11.