Radnički ubedljiv, Šumadija pala posle produžetka

- -
0

Kragujevačke košarkašice ostvarile su polovičan učinak u devetom kolu Prve lige za žene.

Radnički je, kao domaćin, lako izašao na kraj sa niškim Studentom – 56:39 (13:8, 12:10, 16:14, 15:7). „Crvene“ su od samog početka kontrolisale utakmicu i sasvim zasluženo stigle do pobede od 17 poena razlike, što je bila i najveća prednost na meču.

Najefikasnija bila je Nikolina Milić sa 25 poena i 13 skokova (indeks 34), a Jelena Prvoluvić je ubeležila 15 poena, pet asistencija i indeks 23.

Posle ove pobede Radnički je na četvrtom mestu, a u narednom kolu imaće šansu da se probije na lestvicu više, pošto gostuje trećeplasiranom Šapcu.

Mogao je Radnički i u ovom kolu do trećeg mesta, ali su košarkašice Šumadije izgubile posle produžetka upravo od Šapčanki – 64:60 (13:16, 11:12, 14:11, 15:14, 11:7).

Šumadinke su bile bolji rival, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su imale i do sedam poena prednosti. Vodile su sve do 34. minuta, kada su domaće preokrenule, a potom pobegle na „plus šest“ – 51:45. Uspele su Kragujevčanke do kraja da izjednače, ali je tokom dodatnih pet minuta Šabac bio sve vreme u prednosti i rešio produžetak u svoju korist 11:7.

Kragujevačkom timu nije pomogla ni fantastična partija Aleksandre Račić, koja je meč završila sa indeksom 47 (28 poena, 8 skokova, 7 osvojenih lopti i 5 asistencija), za 45 minuta na terenu. Donekle ju je pratila Hristina Marjanović, sa 16 poena (indeks 24, 14 skokova, 4 asistencije), ali to je bilo nedovoljno da se savlada ekipa koja je imala više raspoloženih igračica.

Šumadija je trenutno deseta sa dve pobede, a u narednom kolu dočekuje Vrbas Medelu.