KKK Radnički poražen i u derbiju začelja

- -
0

U derbiju začelja tabele, košarkaši Radničkog nastavili su seriju poraza, na gostovanju novosadskoj Vojvodini, rezultatom 87:81 (10:18, 26:20, 25:22, 26:21).

Kragujevčani su sve do poslednjih trenutaka treće deonice bili u vođstvu, koje je u nekoliko navrata bilo i dvocifreno. Tako su u 27. minutu vodili 58:48, a onda stali i dopustili Novosađanima da preokrenu, serijom 13:2 i uđu u poslednju deonicu sa vođstvom 61:60.

Ali, domaći se tu nisu zaustavili, već su seriju produžili za još sedam poena (20:2) i trasirali put ka pobedi – 68:60. U poslednjem minutu susreta Radnički je prišao na „minus dva“ (83:81), ali je to bilo sve što je uspeo da uradi.

Najbolji akter susreta bio je bek Novosađana, Krsto Bjelica, koji je upisao 25 poena, 8 skokova, 6 asistencija, uz skoro perfektan šut za dva (7/8) i čak 9 pretrpljenih faulova, za ukupan indeks korisnosti 39. Na drugoj strani prednjačili su Strahinja Jovanović (23p, 4as, indeks 27), Rajko Kljajević (17 p) i Đorđe Milosavljević (16p, 7sk).