KEŠ: Radnički na bod od evropskog krema atletike

- -
0

ak radnicki dubnica kes

Posle velike borbe i dramatične završnice, atletičari Radničkog nisu uspeli da ostvare istorijski uspeh, plasman u A grupu Kupa evropskih šampiona, pošto su na takmičenju B divizije, održanom danas, u slovačkoj Dubnici, osvojili treće mesto, sa 137 bodova, samo jedan manje od izraelskog Makabija iz Tel Aviva i litvanskog Cosma Vilnusa (po 138).

„Crveni“ su dugo držali treću poziciju, da bi se pred odlučujuću trku izjednačili na drugom mestu sa Makabijem (po 129 bodova), a vodećem Cosma Vilnusu prišli na samo dva poena. U odlučujućoj trci štafeta 4×400 metara, Izraelci su osvojili drugo mesto, Radnički treće, a Litvanci četvrto, pa su u takvom raspletu srpski predstavnici ostali kratki za bod.

Najviše poena Kragujevčanima doneo je Marin Premeru, čak 20, sigurnim pobedama u bacanju kugle i diska, a prva mesta pripala su jednako ubedljivo i Ivanu Horvatu u skoku motkom i Lazaru Aniću u skoku udalj.

Po devet poena Šumadincima obezbedili su drugoplasirani Jasmin Ljajić na 3000 metara i kopljaš Branko Pauković, dok su treći bili Slobodan Mirić na 400 metara, troskokaš Petar Đurić i štafete 4×100 i 4×400.

Bodovi i rezultati atletičara Radničkog:
1. mesto (10 bodova): Marin Premeru – kugla (19,71) i disk (58,60), Ivan Horvat – skok motkom (540), Lazar Anić – skok udalj (7,31)
2. mesto (9): Jasmin Ljajić – 3000 metara (8:26,61), Branko Pauković – koplje (69,15),
3. mesto (8): Slobodan Mirić – 400 metara (48,97), Petar Đurić – troskok (15,31), štafeta 4×100 – Aleksandar Stojanović, Miloš Savić, Marko Mišković, Lazar Anić (42,70), štafeta 4×400 (3:17,29).
4. mesto (7): Miloš Savić – 100 metara (11,00), Nemanja Božić – 200 metara (22,30), Marko Mišković – 110 prepone (14,84), Miloš Čović – kladivo (55,20), Muamer Hasanović – 5000 metara (15:06,62)
7. mesto (4): Emir Bekrić – 400 prepone (53,93), Darko Živanović – 3000 stipl (9:56,23)
9. mesto (2): Nemanja Kojić – 800 metara (2:04,78)
10. mesto (1): Nemanja Kojić – 1500 metara (4:50,59), Aleksandar Milenković – skok uvis (160)

Plasman:
1. Maccabi Tel-Aviv 138
2. Cosma Vilnius 138
3. AK Radnički Kragujevac 137
4. Royal Excelsior Sports Club Brusel 132
5. LG Bern 119
6. Jyväskyläan Kenttäurheilijat 106
7. Phanos Amsterdam 100,5
8. Regiunea Nord Est 97
9. Leevale AC Cork 66
10. AO Slávia UK Bratislava 61,5

Slične vesti

Nema komentara

Odgovorite