Jovanović 20. na Evropskom prvenstvu

- -
0

stevan jovanovic

Strelac „Čika Mate“, Stevan Jovanović, osvojio je 20. mesto vazdušnom puškom u juniorskoj konkurenciji, na Evropskom prvenstvu, u holandskom Arnhemu.

Jovanović je sa 614,1 krugom bio najbolji srpski junior, a sa Kovačevićem (612,3) i Milovanovićem (612,2) doneo je Srbiji šesto mesto u ekipnoj konkurenciji.

Zlatnu pojedinačnu medalju osvojio je Rus Vladimir Fetisov sa 208,7 krugova što je novi juniorski evropski rekord finala. Drugo mesto pripalo je Mađaru Ištvanu Peniju, dok je bronzu osvojio hrvatski strelac Borna Petanjek, koji je pre finala bio najbolji sa 624 kruga.

Prošle godine na EŠ u Moskvi, reprezentacija je bila peta, a Stevan Jovanović je u pojedinačnom finalu takođe osvojio peto mesto.