Istorijska pobeda Radničkog nad Partizanom u prvom derbiju sezone

- -
0

Pred prepunim tribinama zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“  vaterpolisti Radničkog savladali su tim Partizana, rezultatom 9:8 i tako  prekinuli šestogodišnji niz pobeda Beograđana u domaćem šampionatu.

Više od 1.000 gledalaca moglo je da uživa u fantastičnom derbiju, a  koliko je ogromno interesovanje za ovaj meč bilo, dovoljno govori i  činjenica da je više od 200 ljubitelja vaterpola ostalo ispred bazena,  bez ulaznica.

Prvo poluvreme bilo je veoma tvrdo, sa čvrstim odbranama na obe  strane, a u prvoj četvrtini precizan je bio samo vaterpolista gostiju  Miloš Vukićević. Fantastičnim pogotkom kapitena domaćih, Vanje  Udovičića, sa više od 10 metara, domaći su izjednačili sredinom drugog  perioda, a do preokreta su stigli pogotkom Dušana Markovića, iz petog  pokušaja sa igračem više.

Imali su Kragujevčani potom šansu da udvostruče prednost, ali nisu  iskoristili kontranapad, pa je stigla kazna na drugoj strani. Jokić je  majstorski pronašao Mandića, koji je postavio konačan rezultat prvog  poluvremena – 2:2.

Po povratku sa odmora igrači su bili znatno efikansniji, pa je u  trećoj četvrtini viđeno sedam golova. Tri puta je vodio Partizan, sva  tri puta domaći su stizali zaostatak, ali je Petar Filipović bio  precizan samo tri sekunde pred kraj trećeg perioda i tako doneo  crno-belima prednost pred odlučujuću četvrtinu.

Fantastična borba nastavljena je u finišu, kada su Kragujevčani  napravili seriju 3:0 preko Filipovića, Zlokovića i Udovičića i po prvi  put na meču došli do dva gola prednosti (9:7). Poraz Partizana ublažio  je igrač koji je i otvorio seriju pogodaka, Miloš Vukićević.

Po tri puta u strelce su se upisali Vanja Udovičić na jednoj i Dušan Mandić na drugoj strani.

Dejan Udovičić, trener Radničkog, kaže da je presudna bila pomoć publike u trenucima kada se meč lomio.

– Prezadovoljan sam zalaganjem i trudom mojih igrača, koji nisu  odustajali iako smo nekoliko puta jurili zaostatak. Nošeni podrškom  sjajne publike, na kraju smo ipak uspeli da prekorenemo i stignemo do  pobede u derbiju koji je opravdao očekivanja. Nismo iskoristili neke  izgledne prilike, a primili smo pet golova iz igre, što pokazuje da  imamo još dosta prostora za napredak. Predstoji nam još dosta rada kako  bismo došli do željene forme, ali mislim da za to imamo dovoljno vremena  – smatra Udovičić.

Na drugoj strani, strateg Partizana, Vladimir Vujasinović, prezadovoljan je pruženim otporom svojih izabranika.

– Išli smo na pobedu protiv tima koji spada među najbolje u Evopi.  Dali smo sve od sebe i mogu da  budem prezadovoljan željom i borbenošću  mojih igrača. Dali smo sve od sebe i uvideli da smo na dobrom putu i da  vreme radi za nas. Otvoreno je bilo sve do samog kraja, kada je  presudilo iskustvo Radničkog i naše dve katastrofalne greške koje su  bile presudne. Pohvalio bih i publiku koja je napravila sjajan ambijent i  tako uveličala ovaj derbi – rekao je Vujasinović.

Radnički – Partizan 9:8 (0:1, 2:1, 3:4, 4:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 1.000. Sudije:  Dario Balažević (Subotica) i Miodrag Stefanović. Igrač više: Radnički  12(6), Partizan 5(3). Peterci: Radnički 1(1) Partizan 1(1).

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Popović, Marković 1, Gak,  Bašić, Ćirić, Čupić, Zloković 2, F. Filipović 1, Udovičić 3, Đ.  Filipović 1, Lazić. Trener: Dejan Udovičić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro, Obradović, Mandić 3, P.  Filipović 1, Subotić, Rackov, Ćuk, Matović, Čučković, Mitrović 1, Basara  1, Jokić, Vukićević 2. Trener: Vladimir Vujasinović.