Ignjatovićeva ostvarila najbolji plasman na SP u srpskoj istoriji

- -
0

Najbolja srpska skijašica, Kragujevčanka Nevena Ignjatović, ostvarila je najbolji plasman u istoriji srpskog skijanja na Svetskim prvenstvima, pošto je u švedskom Oreu osvojila 19. mesto u alpskoj kombinaciji.

Nevena je trku završila u vremenu 2:06.74, sa 4 sekunde i 61 stotim delom zaostatka za šampionkom Vendi Holdener iz Švajcarske. Druga je bila Slovakinja Petra Vlhova sa samo tri stotinke zaostatka za pobednicom, dok je treće mesto zauzela Norvežanka Ragnild Movinkel koja je za pobednicom zaostajala 45 stotinki.

Nevena je posle spusta bila na 33. mestu, da bi u svojoj, tehničkoj disciplini, slalomu, došla do 16. mesta.

Pred Nevenom su još dve prilike za bolji plasman, u njenim omiljenim disciplinama, veleslalomu u četvrtak i slalomu u subotu.