Fudbaleri Radničkog startovali pobedom

- -
0

fk radnicki 1923 spartak nikola kovacevic

Fudbaleri Radničkog 1923 uspešno su otvorili prolećni deo superligaške sezone u kom će se boriti za opstanak, pobedom nad subotičkim Spartakom, minimalnim rezultatom – 1:0.

Bila je to i prva ovosezonska pobeda kragujevačkog tima na svom terenu, a pobedonosni gol postigao je Nikola Kovačević, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca, posle asistencije Vusljanina, u 54. minutu.

Prethodno je dva puta protivnički gol ugrozio mladi Dejan Miljuš – najpre u 28. minutu, kada je pogodio stativu, a zatim i u 49. kada je njegov udarac odbranio golman Mirković.

Drugom pobedom u sezoni Kragujevčani nisu uspeli da pobegnu sa dna tabele, ali su smanjili zaostatak za timovima iz sigurne zone na šest bodova.

Narednu utakmicu igraju sledećeg vikenda, protiv Napretka, u Kruševcu.

Radnički 1923 – Spartak ZV 1:0 (0:0)

Stadion: „Čika Dača“. Sudija: Danilo Grujić. Strelac: Kovačević u 54. minutu. Žuti kartoni: Kovačević (Radnički 1923), Jakovljević (Spartak).

Radnički 1923: Trifunović, Vidović, Rosić, Bonsu, Jašić, Bubanja, N. Kovačević, Vusljanin, Urošević (od 75. S. Kovačević), D. Miljuš (od 90. Trajković), Milovanović (od 83. Miletić).

Spartak: Mirković, Dukić, Jočić, Antonić, Milošević, Jakovljević (od 63. Ilić), Maksimović, Torbica, Plavšić (od 74. Farkaš), Georgijević, Ivanović.