Fudbaleri Radničkog poraženi u Pazaru

- -
0

fk radnicki novi pazar zoranovicU derbiju donjeg dela tabele fudbaleri Randičkog 1923 poraženi su u Novom Pazaru, od istoimenog tima, minimalnim rezultatom.

Pazarci su u zimskom prelaznom roku pretrpeli velike promene, a zanimljivo da se u startnih 11 našao samo jedan igrač koji je branio boje ovog kluba u poslednjem duelu na „Čika Dači“ i to Vladan Đogatović, bivši golman Radničkog.

Sadašnji trener Novog Pazara, Slavenko Kuzeljević, vodio je „crvene“ u tom duelu, a za kragujevački tim igrao je i Miljan Mutavdžić, koji je ovoga puta obukao „plavo-beli“.

Domaći su od samog starta krenuli veoma ofanzivno, što im se isplatilo već u drugom minutu, kada je posle kornera štoper Radoš Bulatović bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu za, ispostavilo se, konačnih 1:0.

Samo minut kasnije na terenu je došlo do nemilih scena, u kojima su učestvovali svi igrači oba tima, a „požuteli“ su Mirić, Marić i Tinror iz Radničkog i golman Novog Pazara Đogatović.

Mogli su domaći da dupliraju prednost u 27. minutu, kada je Mladen Popović iskoristio kiks Tintora i izašao sam ispred golmana Čančarevića, koji je dva puta uspeo da zaustavi njegove udarce.

Samo 10 minuta po povratku sa odmora Mladen Popović je proturio loptu kroz noge Tintoru i ponovo se našao oči u oči sa Čančarevićem, ali ga je golman Kragujevčana još jednom nadmudrio.

Prvu ozbiljniju šansu Kragujevčani su stvorili u sledećem napadu. Posle dobro izvedenog prekida Đuričkovića sa desne strane Tintor je šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

U 65. minutu Tintor je ponovo bio najviši u skoku, ovoga puta spustio je loptu Miriću, čiji udarac sa sedam metara blokira odbrana domaćih.

Najbliži postizanju izjednačujućeg gola izabranici Dejana Đurđevića bili su u 80. minutu, kada je Svojić šutirao, a lopta se od Vasiljevića odbila i završila tik pored stative golmana Đogatovića.

Novi Pazar – Radnički 1923 1:0 (1:0)

Novi Pazar – Stadion: Gradski. Gledalaca: 4.000. Sudija: Vlado Glođović. Strelci: Bulatović u 2. minutu za Novi Pazar. Žuti kartoni: Đogatović, Selimović, Mutavdžić, Rahmanović, Boljević (Novi Pazar), Mirić, Marić, Tintor, Svojić (Radnički 1923).

NOVI PAZAR: Đogatović, Marković, Boljević, Vasiljević, Bulatović, Stanić, Mutavdžić, Rahmanović (od 61. Rahmani), Vujović (od 83. Vidaković), Selimović (od 46. Bogunović), Popović.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Rosić, Nedović (od 46. Andrić), I. Petrović, Beljić, Mirić (od 83. Simović), Đuričković, Zoranović (od 65. Svojić).