Fudbaleri Radničkog osvojili važne bodove u borbi za opstanak

- -
0

fk radnicki sloboda spalevicFudbaleri Radničkog 1923 ostvarili su veliku pobedu u borbi za opstanak, protiv Slobode u Užicu – 2:0, u utakmici 28. kola Superlige.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći, u 11. minutu, kada je Purić šutirao pravo u golmana Čančarevića. Kragujevčani su do vođstva stigli 10 minuta kasnije, kada je asistenciju Stanimira Miloškovića lepim pogotkom materijalizovao mladi Nikola Kovačević.

U nastavku susreta Sloboda nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Kragujevčana, koji su krunisali terensku inicijativu u 65. minutu, pogotkom Stanimira Miloškovića. Veći deo posla odradio je bivši igrač Slobode, Bojan Beljić, koji je prošao nekoliko igrača i proigrao Miloškovića, kome nije bilo teško da skrene loptu u mrežu sa par metara.

Sa nova tri boda Kragujevčani su se izjednačili sa Novim Pazarom na 14. mestu, koje donosi opstanak u eliti. Već u sredu Radnički dočekuje Vojvodinu, a potom ide na noge Javoru iz Ivanjice.

Sloboda Point – Radnički 1923 0:2 (0:1)

UŽICE – Sudija: Milenko Vukadinović. Strelci: 0:1 Kovačević u 21, 0:2 Milošković u 66. minutu. Žuti karton: Kovačević (Radnički 1923).

SLOBODA: Ranković, Vasilić, Bajić, Lovrić, Gojković, Pilipović (od 73. Davronov), Knežević (od 43. Krstić), Purić (od 67. Olerum), Galvao, Pejović, Ranđelović. Trener: Stamenković.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Otašević, Bubanja, Fejsa, Kovačević (od 83. Nedović), Beljić (od 90. Rosić), Mirić, Svojić, Milošković, Milovanović (od 86. Zoranović). Trener: Bekvalac.