Fudbaleri Radničkog lako sa „fenjerašem“

- -
0

U petom kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 lako su izašli na kraj sa najslabijim timom u ligi, ekipom Smedereva i posle dva poraza i remija, ponovo osetili slast pobede – 3:0.

Kragujevčani su poveli već u 13. minutu, kada je odbijenu loptu posle udarca Varjačića, Tomislav Todorović glavom sproveo u mrežu.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica, Radnički je sve vreme bio daleko konkretniji rival i bilo je samo pitanje vremena kada će bivši golman kragujevačkog tima, Žarko Trifunović, ponovo izvaditi loptu iz mreže.

Gosti su od 58. minuta ostali sa igračem manje, pošto je Nenad Milentijević zaradio drugi žuti karton samo četiri minuta nakon što je ušao u igru.

Radnički je ubrzo zatim, u 66. minutu, iskoristio brojčanu prednost i udvostručio vođstvo. Posle kornera Smederevaca golman Savić je odbio loptu do Todorovića, a ovaj sjajno povukao kontru od šesnaesterca do šesnaesterca i navukao na sebe tri igrača, a zatim još lepše upuitio pas ka Slađanu Nikodijeviću, koji je rutinski završio akciju.

Šlag na tortu, u sudijskoj nadoknadi vremena, stavio je Uroš Aleksijević preciznim udarcem sa oko 25 metara, koji je golman Trifunović uspeo samo da ulepša paradom.

Ovim trijumfom Radnički se našao na sredini tabele, dok su Smederevci ostali prikovani za dno.